Junioři dohrály poslední zápasy v 1. lize

Junioři dohrály poslední zápasy v 1. lize
V sobotu 7. března jsme s juniory SKV odjeli do Liberce odehrát naše poslední venkovní a zároveň celkově finální utkání v této sezóně.

Do Liberce jsme odjeli v pouze osmičlenné a také velmi omlazené, převážně kadetské sestavě, která ale měla už za sebou úspěšnou premiéru z minulého týdne v Odoleně Vodě. Mohli jsme si to dovolit vzhledem k tomu, že naši situaci na 2. místě nebylo možné už nijak ovlivnit de facto 4 kola před koncem, ale také z důvodu, že naši 3 junioři byli v ten samý den vypomoct druholigovým Chabařovicím v honbě za záchranou soutěže.

Soupeř také nastoupil v sestavě, která nebyla zdaleka kompletní, a tak se oba zápasy nesly v celkem poklidném tempu bez většího emočního vypětí. Z herních činností musím zmínit náš dobrý útok z víceméně všech pozic, což bylo dáno také naším solidním příjmem. Určitě ale musím pochválit (bohužel netradičně) naši velice dobrou hru v poli, na což nejsme moc zvyklí, a tento bonus nám jednoznačně vynesl rozdílové body na naší stranu. Ačkoliv domácí měli převážně nadprůměrný příjem, kdy si naše servisy brali úspěšně do prstů, tak v zásadě nekladli výraznější odpor a my jsme tak byli v obou duelech vždy o něco lepší, i když jsme měli určitě potenciál být lepší výrazněji. Naše omlazená sestava tedy pokračovala ve slušném výkonu a odváží si z venkovních palubovek další dvě vítězství, a to 3:0 a 3:1.

Pro letošek je tedy dobojováno a my musíme shrnout, že se nám bohužel nepodařilo naplnit náš ambiciózní předsezónní cíl, čili vyhrát svoji skupinu a tím se dostat do baráže, ve které se pak pokusit vybojovat nejvyšší soutěž - extraligu juniorů.
Nicméně jsme určitě neudělali ostudu, když jsme na 2. místě se ziskem 73 bodů zaostali pouze za sehranějším Kolínem a na 3. místo, které obsadil náš poslední soupeř z Liberce, máme náskok propastných 33 bodů! Z celkových 28 zápasů jsme tedy ztratili jen 4, a to všechny jen s vítězem naší skupiny. I náš poměr setů 77:15 je vynikající, když jsme kromě Kolínu povolili soupeřům za celý letošní ročník uhrát proti nám pouze 3 sety, 2x nás pokořil Prosek Praha a jednou teď Liberec.

Pozitivní stránkou je i to, že během tohoto roku udělalo několik našich hráčů výrazný herní posun kupředu. Jsou jimi především Matouš Lank (2002) a Vojta Brož (2003), kteří už také působí v širších výběrech obou dorosteneckých reprezentacích a M. Lank už letos nakoukl i do chlapské extraligy za SKV. Dalším je věkem terpve prvním rokem kadet Mikoláš Vlach (2004) a zapomenout nemůžeme ani na nesmírně fyzicky talentovaného Františka Dolejšího (2002), kterého ale počas posledních dvou sezón dramaticky sužovali častá nepříjemná zranění, což má bohužel za následek, že chce Franta nejspíš skončit s volejbalovou kariérou. Takže si přejme a doufejme, že se tak nestane, protože by byla upřímně neskutečná škoda tenhle talent dál nerozvíjet!

Po tomto ročníku nás také bude muset bohužel nuceně opustit 5 hráčů, a to z důvodu vypršení juniorské věkové kategorie a posunutí se do chlapské. Tímto bych jim chtěl velmi poděkovat za jejich věrné a kvalitní služby pro náš klub, jmenovitě kapitánovi našeho týmu z předešlých dvou ročníků Honzovi Šidlovi, blokařům Tomášovi Korandovi a Matyášovi Vlkovi, nahravači Janu Himmelovi a liberu Matějovi Pokornému. Tato pětice tvořila základní stavební osu našeho týmu poslední dva roky, která odváděla spolehlivé výkony a nebude lehké tyto kluky snadno nahradit.

Proto máme před sebou stále spoustu nedokončené práce a to je potřeba mít neustále na paměti.

Sestava: Jan Himmel (C), Matyáš Vlk (C), Pavel Kovář, Vojtěch Brož, Jan Rottenborn, Daniel Novák, Adam K. Eisner, Mikoláš Vlach

Trenér: Petr Pěkný

TJ Slavia Liberec : SKV Ústí n/L -  0:3 (-27,-18,-21)
TJ Slavia Liberec : SKV Ústí n/L -  1:3 (-21,-18,22,-22)


Tabulka naší skupiny B.


Partneři