Přejít na TikTok klub

Duklu porážíme v tiebreaku!

20. 9. 2020 ()

Po půlroční přestávce se dočkali ústečtí fanoušci v úvodním utkání nového ročníku UNIQA extraligy dramatického zápasu mezi tradičními severočeskými rivaly s nečekaným koncem. Domácí zaskočili favorita bojovností, větší koncentrací na servisu a tak zaslouženě zůstávají dva body v Ústí. Velký podíl na zisku překvapivého vítězství domácích má střídající Koloušek, který dvěma kvalitními servisy rozhodl pátý set.

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK Dukla Liberec
3:2 (25:23, 24:26, 25:22, 17:25, 15:12)

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "Z naší strany bojovná hra. Několikrát v setu jsme prohrávali a bojovností se dostali zpět. Škoda druhého setu. V tiebreaku jsme byli šťastnější hlavně díky dvěma servisům Kolouška."
Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Od začátku utkání bylo na všech hráčích cítit odhodlání odehrát kvalitní utkání. Jsem rád, že jsme zužitkovali nelehkou přípravu. Nemají to se mnou kluci s moji temperamentní povahou občas jednoduché. Bojovnost a odvaha to byly klíčové momenty v naší hře. Dukla měla složitou přípravu, přejeme ji, aby už bylo vše v pořádku. A nejenom jí, ale všem družstvům a hráčům, tak abychom mohly rozdávat radost a zábavu sobě i divákům".

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec):  "Po dlouhé pauze to byl pro nás obtížný zápas s bojovným týmem.  Ústí hrálo s větším nasazením a zasloužilo si vyhrát."
Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec):"Gratulace domácím k výbornému výkonu. My jsme dnes nedohrávali bodové míče a byli jsme horší na servisu."

Popis utkání:

Hned od začátku utkání bylo vidět na hráčích Ústí odhodlání a velká bojovnost. Drželi s favoritem vyrovnané skóre a postupně nabírali sebevědomí. Rozhodující náskok tří bodů získá Ústí při podání Kobolky za stavu 21:18. Dukla již nedokáže dotáhnout ztrátu a domácí kvalitním útokem dovedou set k výhře.

Druhý set má podobný vývoj jako první. Přetahovaná o vedení trvá do stavu 14:15 pro hosty, kteří dokáží obranou na bloku získat rozhodující tři body a jdou postupně do vedení 18:21. Tento náskok se podaří ještě domácím vymazat, 24:24, ale opět kvalitní obrana hostů na síti bere naději domácímu týmu a Dukla srovnává na 1:1.

Třetí set Ústí neztratí koncentraci a bojovnost. Ujímá se dvoubodového vedení hned v začátku setu a udržuje si kvalitní servis, kterým donutí Liberec k útoku z vyšších nahrávek. Tento útok se daří domácím ubránit a nepouštějí Duklu ke srovnání skóre. Do koncovky mají domácí tří a čtyřbodový náskok a ten dokáží kvalitním útokem dotáhnout k zisku setu.

Čtvrtý set je poznamenán ztrátou koncentrace u domácího celku, kterému se nelíbilo rozhodnutí čárového rozhodčího. Vysloužili si žlutou a následně Bartůněk červenou kartu. Následovala série nekvalitních servisů a chyb v útoku. Zkušená Dukla okamžitě situace využívá a celkem hladce vyrovnává stav utkání na 2:2.

Pátý set se domácí vrací do koncentrace a ještě větší bojovnosti pramenící z pocitu křivdy.  Vyrovnaný stav se vleče do 12:12, kdy po ztrátě posílá trenér domácích na servis Kolouška a ten překvapí fanoušky, soupeře a možná i sám sebe tak kvalitními dvěma servisy, že rozhodne celé utkání a hala mu ve stoje zatleská.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav