Přejít na TikTok klub

Nadělovali jsme doma s Karlovarskem

26. 12. 2020 (zdroj: text: Mgr. Miroslav Přikryl, foto: Jana Zlámalová)

Poslední zápas v sezoně 2020

Po pondělním vítězství na Aeru jsme doma nestačili na trpělivě hrající Vary a pod stroměček si tak odvážejí všechny tři body.

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Rozhodčí: Rychlík Dušan, Dušek Petr

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Beer Marek, Bartůněk Luboš, Lars Bornemann, Tibitanzl Martin, Pavlovský Martin, Parraguirre Vicente, libero Kořínek Jiří.  Střídali: Koloušek Matěj, Kasan Jan

Hosté: Vašina Lukáš, Patočka Vojtěch, Indra Patrik, Wiese Lukasz, Wilson Marc, Keemink Wessel, libero Pfeffer Daniel. Střídali: Kočka Martin, Lux Marcel

Ohlasy po utkání:

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "Bohužel se na nás podepsal včerejší zápas. Byli jsme pomalejší a bez energie. Teď si odpočinem a nabereme sílu na další zápasy."

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Do včerejšího zápasu jsme viditelně dali všechno. Nicméně Vary hrály to, co potřebovaly a s minimem chyb. Bereme zápas jako další zkušenost do následujících bojů o vysněnou účast v play-off ".

Vašina Lukáš (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body. Věděli jsme, že se v Ústí hraje těžko. Domácí tuhle sezónu hrají velice dobře se silnými soupeři a dokáží je obírat o body. Těší mě výhra a přeji všem šťastné svátky."

Novák Jiří (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Perfektní reakce od našich hráčů po překvapivé prohře v Ostravě. Byli jsme agresivní, a i když se nějaká chybička v našem výkonu našla, tak jsem spokojený a přeji všem hezké svátky a šťastný nový rok."

Popis utkání:

Domácí trenér musel řešit v základní sestavě post univerzála, kde po zranění Kobolky v utkání na Odolce, nasadil letos již čtvrtou variantu, mladého a nově příchozího hráče Pavlovského. Domácí dokáží držet vyrovnané skóre v setu do stavu 14:15. Následuje série povedených plachtících podání u Karlovarska, kdy domácí nedokáží po špatném příjmu podání překonat kvalitní obranu hostů. Ti postupně odskakuji na pohodové vedení 15:19 a agresivní hrou v útoku dotáhnou set k vítězství.

Druhý set začínají domácí malou bodovou sérií při podání Bornemanna a získávají vedení 6:3. Opětovné potíže domácích s podáním hostů vede k velice rychlému překlopení vedení na stranu Karlovarska. Ti se ujímají vedení 7:10 a tento mírný náskok postupně navyšují svoji agresivní hrou v útoku na 13:19. Hosté přidávají dobrou obranu v poli a do koncovky mají pohodový náskok pěti bodů, 15:20. Dobře hrající Karlovarsko nepřipustí jakékoli komplikace a dotahuje další set k vedení 0:2.

Třetí set je od samého začátku v režii hostů. Při podání Patočky se ujímají vedení 1:6 a zdá se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Domácí se ale ještě pokusí vzdorovat. Při podání Bornemanna srovnají na 10:11 a do stavu 18:19 bojují o zvrat v utkání. Karlovarsko stejně jako v minulých setech udělá domácím velké problémy plachtícím podáním, donutí tak útočníky Ústí k chybám, získá čtyřbodové vedení a konec setu si opět zkušeně pohlídá. Žádné očekávané drama se tak nekoná a hosté potvrdí roli favorita hladkým vítězstvím 0:3.