Přejít na TikTok klub

V Českém poháru na třetím místě!

22. 2. 2021 (zdroj: text: cvf.cz / redakce, foto: vkkarlovarsko.cz, komentářů: )
Foto: V Českém poháru na třetím místě!

V poháru jsme nakonec vybojovali třetí dělené místo s Jihostrojem.

Sobotní dopoledne jsme zakončili tradičním předzápasovým tréninkem, dali jsme si "ňoky" se špenátem z restaurace Replay na Klíši a vydali se na cestu do Karlových Varů, které pořádaly finálový turnaj Českého poháru. Soupeřem nám bylo Kladno, které před zápasem vyhlásilo, že je pro ně v tento moment Pohár jednoznačnou prioritou a vše mu podřizují. Do karlových Varů cestují s dvoudenním předstihem, aby mohli potrénovat v místní aréně co nejvíce a získali co největší výhodu. V dosavadním průběhu sezony jsme se s Kladnem střetli dvakrát. V domácím utkání jsme vyhráli 3:0. Nutno podotknout, že Kladno se tenkrát potýkalo se silnou kovidovou marodkou. Oproti tomu nám chyběl smečař Borneman. Do nedávné odvety již týmy naskočili v plném složení. SKV navíc posilněné o univerzála Matěje Šmídla. Přesto se domácím povedlo otočit průběh zápasu a nakonec vyhrát 3:1. Na neutrální půdu se tak jel tento minisouboj rozhodnout. Očekávat se mělo vyrovnané střetnutí. Ostatně tak predikovali i experti z portálu Beztečí.

SK Volejbal Ústí nad Labem - Kladno volejbal cz 3:2 (25:21, 23:25, 25:23, 20:25, 15:12)

Soupeř předvedl neuvěřitelnou sílu na servisu a po celé utkání vytvářel souvislý tlak. V náročném utkání se nám ale povedlo náporům odolávat a neuvěřitelně vyrovnanou pětisetovou bitvu jsme nakonec zvládli a doslova vyválčili vítězstvím v tiebreaku.

Ohlasy po utkání:

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "Jsme hrozně rádi za výhru, protože jsme sem pro to jeli. Chtěli jsme uspět a to se nám povedlo. Cenné vítězství, Kladno hrálo skvěle hlavně na servisu, nám nešel příjem a trápili jsme se na bodovkách. Jsme strašně rádi, že jsme vyhráli."

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Já bych zápas ani moc nehodnotil, protože jsme vyhráli 3:2 a postoupili jsme dál, takže pro nás je to prostě obrovská radost a jestli to bylo někde horší a někde lepší to vůbec teď neřešíme. Máme radost z výhry a z postupu."

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): "Hrozné zklamání, protože jsme tomu obětovali hodně času se připravit na ten zápas. Nejen to, že jsme jeli o dva dny dřív, ale také, co se týká videopřípravy, pak prostě jedna osoba to vezme do rukou a hraje úplně naopak. Jeden z cílů v sezóně jsme nesplnili, ale musíme se z toho oklepat a vybojovat předkolo play off."

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): "Nebyli jsme schopni dodržet taktiku, kterou jsme si stanovili před utkáním a za to pykáme. Blahopřeji Ústí."


 

Po náročném pětiseťáku se rychle obíráme na hotel, kde střídáme Karlovy Vary opuštivší Kladno. Večeří se až v jedenáct hodin a všichni se těší do postelí. Po zaslouženém spánku je na poředu dne ranní trenink. Protažení, povinný bagroš a servis příjem. A to jsme ještě netušili, co nás na této činnosti večer čeká.

Před naším zápasem bylo k vidění první semifinále mezi Duklou a Jihostrojem. Nakonec se radovali Liberečtí a o prvním finalostovi je rozhodnuto. Jak dopadne střetnutí mezi SKV a favorizovaným Karlovarskem?

VK ČEZ Karlovarsko - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

Jestli jsme říkali, že na nás Kaldno spustilo kanonádu, tak Karlovarso dokázalo tuto činnost posunout ještě o jeden level výš. Zejména polský smečař Wiese vždy vytvořil pro Karlovy Vary pohodlný polštář a ty tak kontrolovaly vývoj zápasu. Snažili jsme se vrátit do zápasu, ale pokaždé, dyž už jsme se bodově dotáhli na přijatelnou úroveň, Vary opět odskočily a nakonec si zaslouženě dokráčely pro vítězství a postup do finále Českého poháru.

Ohlasy po utkání:

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Gratuluji klukům. Je to super postup do finále. Myslím si, že jsme to měli jednodušší. Ústí se zřejmě včera unavilo a my jsme to měli celé tři sety pod kontrolou. Dobře jsme podávali. Gratulace celému týmu a klubu k postupu."

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Výsledek je pozitivní. Jsme po dvou letech opět ve finále poháru, což je fajn. V tom utkání byly světlé pasáže, ale i hlušší místa. Celkově jsme drželi Ústí dál od sítě kvalitním podáním. Mohli jsme z toho vytěžit víc."

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "My nejsme úplně zklamaní. To, že jsme si mohli zahrát s Vary je pro nás dobrá zkušenost. Vary vyhrály díky Wiesemu, díky nikomu jinému. On neskutečně podával. Myslím si, že herně i v obraně jsme na tom byli stejně, možná i lepší. Chci pogratulovat domácím a popřát jim, aby hráli dobře."

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Možná to vyzní špatně, ale my jsme rádi za každé takovéhle utkání. Pro nás je přínosem hrát s takovým soupeřem. Dlouho jsem neviděl takový tlak od soupeře na podání a myslím si, že ani dlouho neuvidím. Začátky setů rozhodoval Wiese, který udělal ten zásadní náskok. Ostatní byli na velmi vysoké úrovni. Pro mě byla radost vidět některé naše obranné zákroky. Myslím si, že jsme i dost ublokovali. Bylo to o podání Varů, které dnes rozhodlo."


 

SVK Tak končí na perfektním děleném třetím místě společně s Jihostrojem, což je nejvýraznější klubový úspěch z poslední dekádu!

Komentáře


SKVadra - podcast na Spotify

Poslední zápasy Kompletní program

06.03.Praha - Ústí n. L.3:1
08.03.Ústí n. L. - Praha2:3
10.03.Praha - Ústí n. L.3:0

Konečné pořadí 2020 / 2021

P Tým
1.ČEZ Karlovarsko
2.VK Jihostroj České Budějovice
3.DUKLA Liberec
4.VK Lvi Praha
5.SK VOLEJBAL Ústí nad Labem
6.VK Ostrava
7.AERO Odolena Voda
8.Kladno
9.Brno
10.Black Volley Beskydy
11.VK Euro Sitex Příbram
12.Fatra Zlín

Aktuální zápasy Kompletní program

10.10.Ústí n. L. - Kolín0:3
11.10.Green F-M - Ústí n. L.3:0
11.10.Liberec - Ústí n. L.3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

26.09.VK Ostrava - Ústí n. L.3:1
27.09.Ústí n. L. - Rychnov n. K.0:3
27.09.Č. Budějovice - Ústí n. L.3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

04.10.Ústí n. L. - TJ Sokol Litoměřice3:0
10.10.VTK Čížkovice - Ústí n. L.0:3
10.10.VTK Čížkovice - Ústí n. L.2:3
03.10. - 10:00Ústí n. L. -
03.10. - 14:00Ústí n. L. -
10.10. - 10:00 - Ústí n. L.

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

05.10.VK Šanov Teplice, z.s. - Ústí n. L.0:3
11.10.Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín3:1
11.10.Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín3:1
25.10. - 10:00TJ VEROS - Ústí n. L.
25.10. - 14:00TJ VEROS - Ústí n. L.
08.11. - 10:00Ústí n. L. - Volejbal Ústí nad Labem

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Partneři klubu

© 2021 - SK VOLEJBAL Ústí nad Labem, z.s. | Mládež

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací