Přejít na TikTok klub

Na slovíčko – Číra o nastávajícím období

4. 3. 2021 (zdroj: text: Károly Karchee Alföldi, komentářů: )
Foto: Na slovíčko – Číra o nastávajícím období

Generální manažer našeho klubu Miroslav Přikryl promluvil o play-off, budoucí sezoně a ekonomické situaci.

Ahoj Číro. Jdeme do prvního zápasu play-off, jaká jsou očekávání klubu?

Očekávání jsou vždy odrazem toho, co se stalo v sezoně. Před sezonou jsme zdaleka nepředpokládali, že bychom měli hrát o medaili v Českém poháru a že se tak lehce a hodně úspěšně dostaneme do play-off. Takže očekávání jsou pokračovat dál v těchto výkonech a pokud se to povede, tak překvapit.

A Tvá osobní očekávání jsou jaká?

Když je takováto šance a takto je nakročeno, tak bych očekával ještě se porvat v pěti zápasech o postup mezi nejlepší čtyři týmy.

Jak je na tom náš tým z hlediska aktuální sportovní formy?

Sportovní forma gradovala na finálový turnaj Českého poháru, tam jsme hráli celkem dobrý a účelný volejbal. Nyní ale mám pocit, že nás zranění hodně limitují. Je tady problém už nejen na postu univerzála, ale jak ta zátěž není rozprostřena mezi vícero hráčů, tak ta základní šestka už teď má problémy se zdravím. Řešíme takřka ob den nějaké drobné bolístky a zranění, svalové problémy. Po této stránce jsme se nedostali do optimální formy.

Můžeme tedy očekávat nějaké změny v základní sestavě?

Základní pětka asi zůstane stejná, tam změna nebude. Na postu univerzála bude trenér Vašina zřejmě improvizovat a možná přijde překvapivá šance pro některé hráče.

V play-off jdeme na Prahu. Ta odehrála dvojzápas ve Vyzývacím poháru s Ankarou, včera (3.3.) smolně prohrála ve zlatém setu. Vnímáš to jako jejich výhodu či nevýhodu, hrát takové dvojutkání těsně před zahájením play-off?

Většinou ty kluby, které se soustředí na evropské poháry, mají trošku problémy v české lize. Jak dalece je ta porážka a nepostup na poslední chvíli před play-off poznamená a jestli to pro nás bude výhoda, si netroufám říct. Z minulosti vím, že to má dopad na momentální formu. Play-off se však hraje na tři vítězné zápasy, takže jeden zápas asi nemusí řešit.

Prozradíš, jakou taktiku máte na ně vymyšlenou?

Tak toto je spíše otázka na trenéra. Myslím si však, že pokud dodržíme to, co jsme hráli celou sezonu, minimální chybovost, dobře ztrátovat na útoku a k tomu přidáme bojovnost, která v některých zápasech byla enormní, někdy zase chyběla, tak si myslím, že můžeme Prahu potrápit.

Jak se rýsuje příští sezona, co se personálního obsazení A-týmu týče?

Je tady předběžný nástřel budoucí spolupráce se stávajícím trenérem Lubošem Vašinou. Jak on, tak klub má zájem na další spolupráci, takže tady asi ke změně nedojde. V hráčském kádru však změny budou. Ti hráči udělali jak v české lize, tak i v zahraničí dobré jméno. Těžko udržíme základní šestku pohromadě. Nepovažuji to za mimořádnou událost, my jsme klub, který dává šanci mladým nebo opomenutým hráčům. Ti, kteří se tady chytnou, po pár sezonách odejdou do bohatších týmů nebo do zahraničí. Pro složení týmu do budoucna aktuálně shromažďuji informace, kdo je volný, kdo má zájem, kdo se nabízí. Někteří současní hráči už podepsali dohody a smlouvy, ale o koho se jedná, je zatím interní informací klubu.

Jak to bude vypadat s ekonomickou stránkou klubu v dalším období?

Náš klub je výrazně závislý na zdroji z veřejných financí, zejména z města a kraje. Další podíl na tom má MŠMT, dnes NSA a dále svaz. Tyto finance budou určitě menší, než v loňském roce a budeme muset někde šetřit. Neříkám, že je to likvidační, ty zprávy se zatím tvoří. Na začátku roku ještě nebyly konkrétní rozpočty na kraji, městě, svazu definitivní, čekáme na potvrzení některých čísel. Pak začneme opatření v klubu realizovat.

Kdy by mohlo být jasno?

Na městě je v současné chvíli nějaký rozpočet předschválený, definitivní schválení předpokládám do konce března. Svaz a NSA už částky avizovaly, jak to dopadne definitivně, netuším, je to otázka také do konce března.

V současné covidové situaci mládež nemůže trénovat. Co se bude dít dle Tvého názoru s členskou základnou, až to vláda povolí?

Já jsem se k tomuto tématu několikrát ve veřejném tisku vyjadřoval. Je to nešťastná situace, která nedopadá jen na ústecký volejbal a náš klub, je to celospolečenský problém. Bude těžké děti vracet do činnosti, netuším, jak se to projeví ve snížení počtu členské základny. Obávám se, že je to pro všechny velká neznámá a že to na to bude mít hodně velký dopad. O nápravě už mám v hlavě nějaké nápady, například úprava činnosti, úprava soutěží jak na krajské, tak na klubové úrovni. Předpokládám, že ty veřejné prostředky využijeme nejen tak, že ty soutěže se zrušily a nějaké prostředky se ušetřily, ale naopak je cíleně vydáme tam, kde je šance, že ty děti můžeme aktivně motivovat k návratu ke sportu a pohybu.

Blíží se volba předsedy Českého volejbalového svazu. Co od toho očekáváš?

Tato otázka je trošku záměrná. Myslím si, že všichni si už přečetli, že jsem podal kandidaturu. Přesněji, podala ji určitá skupina lidí, která mě získala k myšlence, abych kandidoval na předsedu Českého volejbalového svazu. Je to skupina, která mě nominovala a která má nějaký důvod a nějaké znalosti, proč by mělo dojít ke změně ve vedení svazu. Když ta spokojenost s vedením svazu není a někdo si myslí, že já bych měl být nositelem těchto změn v dění a řízení svazu, tak já jsem s tím souhlasil a tuto kandidaturu schválil.

Přeji hodně úspěchů jak Tobě, tak klukům v play-off.

Díky.

Komentáře


SKVadra - podcast na Spotify

Poslední zápasy Kompletní program

06.03.Praha - Ústí n. L.3:1
08.03.Ústí n. L. - Praha2:3
10.03.Praha - Ústí n. L.3:0

Konečné pořadí 2020 / 2021

P Tým
1.ČEZ Karlovarsko
2.VK Jihostroj České Budějovice
3.DUKLA Liberec
4.VK Lvi Praha
5.SK VOLEJBAL Ústí nad Labem
6.VK Ostrava
7.AERO Odolena Voda
8.Kladno
9.Brno
10.Black Volley Beskydy
11.VK Euro Sitex Příbram
12.Fatra Zlín

Aktuální zápasy Kompletní program

10.10.Ústí n. L. - Kolín0:3
11.10.Green F-M - Ústí n. L.3:0
11.10.Liberec - Ústí n. L.3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

26.09.VK Ostrava - Ústí n. L.3:1
27.09.Ústí n. L. - Rychnov n. K.0:3
27.09.Č. Budějovice - Ústí n. L.3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

04.10.Ústí n. L. - TJ Sokol Litoměřice3:0
10.10.VTK Čížkovice - Ústí n. L.0:3
10.10.VTK Čížkovice - Ústí n. L.2:3
03.10. - 10:00Ústí n. L. -
03.10. - 14:00Ústí n. L. -
10.10. - 10:00 - Ústí n. L.

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

05.10.VK Šanov Teplice, z.s. - Ústí n. L.0:3
11.10.Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín3:1
11.10.Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín3:1
25.10. - 10:00TJ VEROS - Ústí n. L.
25.10. - 14:00TJ VEROS - Ústí n. L.
08.11. - 10:00Ústí n. L. - Volejbal Ústí nad Labem

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Partneři klubu

© 2021 - SK VOLEJBAL Ústí nad Labem, z.s. | Mládež

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací