Přejít na TikTok klub

Rozhovor s Jirkou Srbem!

10. 5. 2021 (zdroj: text: Redakce, komentářů: )
Foto: Rozhovor s Jirkou Srbem!

Nový nahrávač ve žlutomodrém dresu nám zodpověděl hned několik otázek.

Ahoj Jirko, jak se to upeklo, tenhle přestup do ústí. Jak to celé vzniklo. A jak to probíhalo?

Tak vzniklo to, že v průběhu tý sezony která byla, tak jsme nějakým způsobem mysleli, že to bude z obou stran jiný. Jak já tak klub. A prahnul jsem po větším zápasovém vytížení, kde jsme už v průběhu sezony ladili, že bych chtěl od další sezony víc hrát. Měl na sobě větší tlak. S čímž v Liberci souhlasili a což přijali. Za to jsem hodně rád a musím Dukle rozhodně poděkovat. Pak to šlo rychle. Nějakým způsobem jsme se začali bavit s manažerem Miroslavem Přikrylem a upekli jsme to celkem rychle, že jsme se dohodli na ročním hostování.

Ty jsi říkal, že chceš především hrát. Na druhou stranu i v těch posledních dvou sezonách, což si tak přímo pamatuju, tak jsem tě viděl na place hodně často.

Nemůžu říct že bych toho odehrál málo. Ale v téhle sezoně jsem očekával trošku víc. Bohužel se tak nestalo. O to víc se těším na tu následující kde dostanu nový impuls.

Takže od přestupu vidíš možnost toho, že by ses mohl stát leaderem, řekněme i dirigentem hry ústí?

Přesně tak. Já od toho očekávám, že na sobě budu mít ten tlak, na který se těším a že to budu mít více méně ve svých rukou jako nahrávač. Že si tu hru budu moct řídit a že budu v tom zápasovým rytmu, že to na mě bude postavený a odbourám tak postupně ten tlak, který jsem cítil v minulých sezonách.

Když se ohlídneme za odehranou sezonou s Duklou. Jak ty jsi byl spokojený? Vyhráli jste pohár, uhráli třetí místo v extralize. To také není k zahození.

V globálu musím říct, že ta sezona byla úspěšná. Ten tým byl poskládaný velmi dobře. Prostě jsme byli čtrnáct lidí, kteří kdykoliv mohli naskočit do hry a o to víc mě mrzí, že jsme to semifinále nakonec neudělali. Byly tam nějaký zdravotní problémy a tak dále, ale myslím že to je taková kaňka na té sezoně. Protože si myslím, že ten tým na to po herní i lidský stránce určitě měl.

Uvidíme co bude s Duklou další sezonu. Ale pojdmě se bavit i o SKV. Jak se těšíš třeba právě na zápasy s Libercem? V Dukle jsi byl šest let, z toho čtyři roky u Áčka.

Těším se určitě moc! Určitě to bude takový vyhrocený, přeci jen většinu těch kluků tam znám, ale věřím, že mě to nijak neovlivní a že to budu brát jako zápas kde chceme uhrát co nejlepší výsledek. A na to působení tady v Ústí se hodně těším. Beru to jako velkou výzvu, a možnost dál volejbalově růst.

Ok. Pojďme se pobavit o cílech pro nadcházející sezonu. Přece jenom letos jsme skončili pátí, ne tak daleko od samotný Dukly. Takže jaký jsou třeba tvoje cíle v ústí.

Určitě všichni viděli, že se vám dařilo a měli jste úspěšnou sezonu. Dařilo se vám trápit a porážet i favority. Takže určitě by bylo fajn na to navázat i v příští sezoně. Porvat se o playoff a pak se uvidí co dál.

Ještě se dotkneme tématu ty a reprezentace. Ty jsi byl v NT, což toto léto by se tě mělo znovu týkat. Měl by jsi se totiž sejít s trenérem Lubošem Vašinou.

Je to tak. Bohužel byla zrušena letní univerziáda, respektive přesunuta na další rok. Ale v tomto týdnu nám přišla nominace, že se udělala repre U23 a bude to trénovat právě Vašina. Takže super že se budeme moct poznat už takhle před sezonou a pak už to věřím bude jenom lepší a lepší.

A vlastně i s Týbou!

Jojo, už jsme si psali, takže jsme se domlouvali, že rozjedeme rovnou nový signály!

Tak to budu mít vlastně nevýhodu :D

Jo tak zase my se známe trochu z nároďáku z dřívějška :D

Ještě tě poprosím o vzkaz našim věrným fanouškům.

Chtěl bych je určitě pozdravit, věřím že na podzim už se neuvidíme jenom přes počítač, ale i že je pustí do haly. Protože co si pamatuju, tak i na venkovních zápasech v Liberci byli Ústečtí fandové pořádně slyšet. Takže se moc těším!

Díky za rozhovor!

 

Komentáře


SKVadra - podcast na Spotify

Poslední zápasy Kompletní program

06.03.Praha - Ústí n. L.3:1
08.03.Ústí n. L. - Praha2:3
10.03.Praha - Ústí n. L.3:0

Konečné pořadí 2020 / 2021

P Tým
1.ČEZ Karlovarsko
2.VK Jihostroj České Budějovice
3.DUKLA Liberec
4.VK Lvi Praha
5.SK VOLEJBAL Ústí nad Labem
6.VK Ostrava
7.AERO Odolena Voda
8.Kladno
9.Brno
10.Black Volley Beskydy
11.VK Euro Sitex Příbram
12.Fatra Zlín

Aktuální zápasy Kompletní program

10.10.Ústí n. L. - Kolín0:3
11.10.Green F-M - Ústí n. L.3:0
11.10.Liberec - Ústí n. L.3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

26.09.VK Ostrava - Ústí n. L.3:1
27.09.Ústí n. L. - Rychnov n. K.0:3
27.09.Č. Budějovice - Ústí n. L.3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

04.10.Ústí n. L. - TJ Sokol Litoměřice3:0
10.10.VTK Čížkovice - Ústí n. L.0:3
10.10.VTK Čížkovice - Ústí n. L.2:3
03.10. - 10:00Ústí n. L. -
03.10. - 14:00Ústí n. L. -
10.10. - 10:00 - Ústí n. L.

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

05.10.VK Šanov Teplice, z.s. - Ústí n. L.0:3
11.10.Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín3:1
11.10.Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín3:1
25.10. - 10:00TJ VEROS - Ústí n. L.
25.10. - 14:00TJ VEROS - Ústí n. L.
08.11. - 10:00Ústí n. L. - Volejbal Ústí nad Labem

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Partneři klubu

© 2021 - SK VOLEJBAL Ústí nad Labem, z.s. | Mládež

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací