Přejít na TikTok klub

V prvním zápase sezony vítězíme nad AERO!

10. 10. 2021 (zdroj: text: Redakce, foto: Jana Zlámalová)

Tradiční střetnutí dvou odvěkých rivalů poslední dekády skončilo vítězstvím domácích!

SK Volejbal Ústí nad Labem - AERO Odolena Voda
3:0 (25:20, 30:28, 25:21)

Počet diváků: 555

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Marek Beer, Jiří Srb, libero Kořínek Jiří. Střídali: Kasan Jan, Matouš Lank, Ivo Kobolka, Matěj Koloušek

Hosté: Pavel Horák, Matyáš Démar, Leonid Shchadilov, Thomas Carmody, Martin Hladík, Shalev Saada, libero Michael Hadrava. Střídali: Martin Chevalier, Gabriel Chancy, Jan Svoboda

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "Předváděli jsme bojovnou hru. Chtěl bych pochválit mladého Lanka za vynikající výkon. Tři body bereme všema deseti!"

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Pro nás super vstup do sezony. Bojovný výkon slavil úspěch, podpořený výbornou hrou celého družstva, ale i individuálními výkony. Tři body proti družstvu, které bude hrát v letošní sezoně určitě hodně vysoko? To se počítá!"

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): "Jeli jsme do Ústí pro body a bohužel jsme žádný neodvezli. Nehráli jsme naši úroveň, co umíme."

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): "Nedokázali jsme dohrávat chycené balony v poli. Hlavně v druhém setu jsme nedohráli sedm bodových míčů včetně setbolů, což se nakonec ukázalo jako rozhodující pro vývoj utkání. Nepomohli jsme si ani na servisu, kde jsme měli velkou chybovost a domácí SKV nás naopak přehrálo. Gratuluji domácím ke třem bodům."

Popis utkání:

Za domácí tým začíná na servisu nová akvizice Miloš Vemič a Ústí se ujímá vedení 4:1. Odolena Voda ale zlepšuje výkon a vyrovnává průběh prvního setu. Ústí odskakuje až za stavu 14:11 a udržuje vedení až do samotné koncovky první sady. Aeru se ještě podaří stáhnout domácí SKV na 22:20, ale od té chvíle už úřadují pouze domácí. Tibitanzl přidává v koncovce blok a domácí proměňují první setbol.

Oba celky nastupují i do druhého setu ve stejných zahajovacích sestavách a k vidění je opět vyrovnaný volejbal. Hostům se daří odskočit až na 11:14. Za tohoto stavu se do hry dostává domácí smečař Lank. Aero si udržuje dobrou hrou na síti odstup tří bodů, poté se ale dostává na síť před okamžikem střídající Lank a úspěšnými útoky i bloky postupně srovnává skóre až na 17:17! Do koncovky se oba kluby přetahují o vedení. Domácí van Solkema odvrací setbol Aera a v nervydrásající koncovce se nakonec raduje domácí SKV po útoku Tibitanzla středem sítě. Hosté nevyužili setboly dva, domácí se radovali až po pátém proměněném.

Do třetího setu nastupují hosté v pozměněné sestavě, na nahrávce dostává příležitost Chancy a na postu univerzála Chevalier. Domácí tým pokračuje s Lankem na smeči a jinak beze změn. Průběh setu by se dal nazvat hrou na vyčkávanou. Ani jeden tým není schopný odskočit ve skóre až do stavu 16:16. Po úspěšném útoku domácího univerzála van Solkemy přidávají úspěšné bloky Beer a Lank a tento náskok si domácí hlídají až do konce setu. Po bloku van Solkemy přichází mečbol a hned ten první proměňuje Tibitanz útokem středem!