17. 10. 2021 (zdroj: text: Olga Roháčová, foto: Jana Zlámalová)

Ve druhém letošním zápase jsme bohužel nedokázali uhrát ani bod.

VK Dukla Liberec - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (25:19, 25:19, 25:19)

Počet diváků: 523
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Jakub Veselý, Filip Křesťan, Lukas Demar, Libor Leikep, Libor Bartůněk, Marcel Lux, libera Václav Kopáček, Jan Pavlíček. Střídali: Milutin Pavićević, Jan Pražák, Nadhir Diaz Gomez
Hosté: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Marek Beer, Jiří Srb, libero Jiří Kořínek. Střídali: Jan Kasan, Matouš  Lank, Ivo Kobolka

Ohlasy po utkání:
Jakub Veselý (kapitán VK Dukla Liberec): "Jsem rád, že jsme doma vyhráli. Je to po předešlých prohraných zápasech pro nás vzpruha. Doufám, že v těchto výkonech budeme pokračovat."
Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): "Hlavně gratulace klukům, že zvládli domácí utkání po dvou porážkách v řadě. Myslím, že jsme dneska byli lepším týmem. Tlačili jsme servisem a hlavně se nám dneska dařilo na ztrátu, což bylo klíčem k úspěchu."
Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "Liberec nám nedal šanci a blahopřeji ke třem bodům."
Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Dukla předvedla soustředěný výkon a v podstatě nás k ničemu nepustila. Měli výbornou přihrávku a my se nebyli schopni dostat do nějaké lepší akce nebo je zatlačit a vést třeba o dva nebo tři body, aby se vidělo, co by to se zápasem udělalo, kdybychom vedli. Nepovedlo se nám to a Dukla prostě dneska byla lepší ve všech činnostech."

Popis utkání:
Dukla vstoupila do prvního setu sérií tří bodů, což donutilo ústeckého trenéra k vybrání prvního oddechového času. Liberečtí hráči si udržovali dostatečný náskok a nedovolili ústeckému týmu se na ně bodově dotáhnout a bez problému dokráčeli k vítězství v tomto setu, 25:19.

V druhém setu si Dukla celý set udržovala mírný náskok, který v závěru setu ještě navýšila a zvítězila s totožným poměrem jako v prvním setu, 25:19.

Do třetího setu Dukla vstoupila úspěšným útokem Filipa Křesťana. Hra obou týmů byla vyrovnaná až do stavu 5:4, kdy Dukla začala svůj náskok postupně navyšovat a za stavu 8:5 donutila ústeckého trenéra k oddechovému času. Na chvilku koncentrace libereckých hráčů povolila a tak si i domácí trenér vzal za stavu 9:8 oddechový čas. Liberecká Dukla si opět začala postupně vytvářet několikabodový náskok a nedovolila Ústí se bodově přiblížit a zápas zdramatizovat. Zvítězila i v tomto setu s totožným skórem 25:19 a připsala si tak svoji první výhru v letošním ročníku extraligy.