11. 1. 2022 (zdroj: text: Tomáš Havlát, AERO)

Televizní utkání a souboj o Dálnici D8? Volejbalová skvělá podívaná.

AERO Odolena Voda - SKV Ústí nad Labem 1:3 (25:16,16:25,15:25,19:25)

Rozhodčí: Dmejchal M., Kvarda P.

Počet diváků: 347

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Chevalier, Horák, Hladík, Shchadilov, Carmody, Démar, libero Hadrava. Střídali: Svoboda, Chancy, Saada, Shaker

Hosté: Vemič, Tibitazl, Kobolka, Suda, Baláž, Srb, libero Kořínek. Střídali: Kasan, van Solkema, Beer

Ohlasy po utkání:

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): "Jakmile Ústí bylo nad námi, tak jsme nedokázali zareagovat na jejich agresivní hru a hráli jsme bojácně. Doma si nemůžeme dovolit prohrávat takové zápasy."

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): "Po prvním setu jsme odešli hlavně na útoku. Nepomohli jsme si víceméně ničím a s takovým výkonem jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Celý tým by se měl fanouškům za tento výkon omluvit."

Jiří Kořínek(kapitán SKV Ústí nad Labem): "V prvním setu to byla z naší strany hrůza na příjmu, respektive tedy Kořínek, že. Další tři sety byly totálně v naší režii, rozpřihrávali jsme se, rozpodávali, nedělali jsme moc chyb a to byl základ k vítězství."

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): "My jsme strašně rádi za tři body, jsou moc důležité v tabulce. Navíc jsem hrozně rád, že jsme předvedli opravdu mnohem a mnohem lepší výkon než v tom prvním utkání v Ostravě, tím samozřejmě nechci Ostravu shazovat. Po prvním setu, kdy se nám nedařilo přihrávat, jsme jen pootočili s přihrávačskou linii a myslím si, že nás pak zdobila odvaha a hlavně ty důležité balony Radek Suda a ostatní uhráli fakt kvalitně. Já za sebe jsem spokojený, né jen s těmi třemi body, to je jasné, ale především spokojený s tím, co jsme tady předvedli na palubovce po prvním setu, kdy jsme se vrátili, a opravdu dobře jsme se vrátili do zápasu."

Pozápasové oslavy:

Popis utkání:

Úvod utkání byl z obou stran vyrovnaný, AERO bylo v mírném vedení. Poté zlepšilo svůj servis, kterým tlačilo Ústí. Skóre v setu se navyšovalo a domácí si šli bez problému za vítězstvím v úvodním setu.

Od druhého setu ale nastoupily na obou stranách jiné týmy. Zatímco hosté bez bázně a hany, domácí z nepochopitelného důvodu vypadli ze své role. Hosté díky zlepšené obraně na síti odskočili a s nabranou sebedůvěrou velmi rychle proplouvali setem. Domácím hráčům se nic nedařilo a neměli jedinou činnost, na které by se mohli znovu nastartovat. Ústí velmi rychle srovnalo na 1:1.

Třetí set začal velmi vyrovnaně a na obou stranách se ztrátovalo až do stavu 9:9. Pak se domácí hráči zasekli v jednom postavení a bylo z toho šestibodové vedení hostů. Domácí znovu hráli do skvěle připravené obrany hostů, kteří svůj náskok navyšovali. Prostřední část setu rozhodla o vítězství hostů.

Hosté od začátku setu pokračovali ve svém nastoleném trendu a domácí marně hledali cestu k obratu. Před polovinu setu se náskok hostů trochu stahoval, ale koncovka znovu patřila hostům, kteří bodovou šnůrou ukončili set i celý zápas.

Ústí nad Labem tak v Odoleně Vodě vyhrálo zaslouženě 3:1 a odvezlo si všechny body do tabulky.