Přejít na TikTok klub

Varům jsme nedali nic zadarmo

25. 1. 2022 (zdroj: text: Markéta Minaříková)

V pondělní dohrávce v Karlových Varech jsme sice prohráli, ale lídr tabulky se na výhru zapotil.

VK ČEZ Karlovarsko - SKV Ústí nad Labem 3:0 (31:29, 26:24, 25:19)

Rozhodčí: Buchar, Poláček

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Wiese,Zajíček, Keemink, Vašina, Patočka, Indra, libero Pfeffer. Střídali: Římal, Kočka, Fišer

Hosté: Tibitanzl, van Solkema, Suda, Baláž, Srb, Lank, libero Pospíšil. Střídal: Kasan

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Výsledek za tři body je super. Bez ztráty setu, což jsme si přáli."

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Tři body beru, ale místo abychom si šli za vítězstvím, tak jsme čekali, jestli nám ho Ústí dá. Chyběla dostatečná agresivita, aby ten zápas vypadal herně jinak. Beru to tak, že ten program je zase naplněný a takové zápasy jsou."

Martin Tibitanzl (kapitán SKV Ústí nad Labem): "No na to, že nám chybělo docela dost hráčů ze základní sestavy, tak jsme předvedli bojovný výkon a nic jsme Varům nedali zadarmo. Chybělo nám i trošku štěstí v koncovce."

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): "Sice porážka 3:0. Kluci, kteří do Varů přijeli, srdnatě bojovali."

Popis utkání:

Ústí přijelo do Karlových Varů bojovat bez některých hráčů ze základní sestavy. Lépe začalo Karlovarsko, a to vedením 5:2, ale hosté zvládli vzápětí srovnat svým útokem a esem Radka Sudy. Ústí je úspěšné zejména v útoku za hlavou a dostává se poprvé v zápase do vedení 9:8, ale už podruhé chybuje přešlapem koncové čáry. Tyhle chyby trestá Wiese svým podáním a Karlovarsko vede 11:9. Hostující trenér Lubomír Vašina reaguje prvním oddechovým časem. Karlovarsku nefunguje jeho nejsilnější zbraň, a to obrana a následný útok. Na bloku se činí Radek Baláž a připisuje si dva bodové bloky, díky kterým se Ústí dostává do vedení 14:11. Jiří Novák si bere první oddechový čas.  Domácí se dostávají do hry a vyrovnávají stav na 20:20. Hru Ústí zdobí výborná obrana v poli i na síti, díky které je v koncovce ve vedení 22:21. Dramatickou koncovku prvního setu vyhrávají domácí 31:29.

Přetahovaná v druhém setu trvá až do stavu 15:15. Karlovarsko odskakuje o dva body a Lubomír Vašina si bere oddechový čas. Po oddechovém čase skvěle brání Zajíček a Karlovarsko vede 18:15. Hosté však tento set nevzdávají a opět dobře brání a tlačí na podání. Zejména Radek Suda, který si připisuje dvě esa a Ústí vyrovnává na 23:23. Nový muž na hřišti Daniel Římal ukončuje drama v druhém setu 26:24.

Třetí set si domácí si drží mírný náskok. Za stavu 13:10 pro domácí si bere oddechový čas hostující trenér. Zajíček pokračuje ve své sérii na servisu, ale Ústí je úspěšné na útoku. Díky sérii na podání Lukáše Vašiny vede Karlovarsko 19:12. Třetí set se tentokrát obešel bez většího dramatu a Lukáš Vašina ukončuje set 25:19.