Přejít na TikTok klub

Kocouři obrátili vývoj utkání

1. 2. 2022 (zdroj: text: , foto: Jana Zlámalová)

Začátek zápasu se vedlo lépe domácím. Příbram ale ukázala kvality a raduje se z vítězství.

SKV Ústí nad Labem - VK Euro Sitex Příbram 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 9:25)

Rozhodčí:  René Činátl, Dušan Rychlík

Počet diváků: 310

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Miloš Vemič, Radek Baláž, Rik van Solkema, Radek Suda, Marek Beer, Jiří Srb, libera Jiří Kořínek, Jan Šidlo. Střídali: Jan Kasan, Jan Pospíšil, Ivo Kobolka, Matouš Lank

Hosté: Martin Böhm, Lukáš Trojanowicz, German Johansen, Lucas Madaloz, Robinho, Dmytro Dolgopolov, libero Michele Verasio. Střídali: Martin Šábrt, Jakub Ureš, Filip Ureš

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "Tři sety jsme hráli vyrovnanej zápas a pak vzala Příbram otěže do svejch."

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Zápas jsme začali dobře, uhráli jsme si první koncovku. Druhý set se to bohužel nepovedlo. Od té chvíle jsme začali ztrácet půdu pod nohama. Dostali jsme nebývale es oproti předchozím zápasům a v posledním setu už jsme neměli síly, abychom se pokusili o zvrat."

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): "Tak dneska jsme první dva sety nehráli moc naší hru. Dělali jsme hodně chyb, naštěstí zabral náš univerzál a odpodával druhý set. Postupně jsme se do toho dostali a ke konci jsme soupeře přehráli."

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): "Pro nás byl důležitý druhý set, že jsme ho vyhráli, protože tam kdybychom prohráli, tak by Ústí bylo v euforii a my byli pod dekou. To bylo důležité, tam jsme se uklidnili a začali hrát tu naší hru, kterou jsme hledali a ztratili v zápase v Budějovicích. Takže druhý set byl v tomhle zlomový pro nás."

Popis utkání:

Radek Baláž otevírá celé utkání bodovým blokem a jednoznačně dává najevo, kdo dnes bude v této individuální činnosti nad síti králem. Do konce zápasu nasbíral rovnou šest bloků, nejvíc ze všech hráčů v tomto utkání. Ale zpět k samotnému průběhu prvního setu. Hraje se vyrovnaná partie, ale postupně se hosté z Příbrami dostávají do tříbodového vedení. Po timeoutu se daří za servisu Vemiče stahovat a skóre se vyrovnává za stavu 11:11. Ústí postupně drží výhodnější pozici do koncovky s vedením povětšinou o dva, tři body a je na Příbrami, aby se s tím popasovala. Nakonec vyrovnává a do koncovky se jde za stavu 22:22, první setbol mají ale domácí. Beera střídá na podání Kasan, které hosté nahrávají někde ze šesti metrů a Srb blokem ukončuje první set.

Druhý set začíná zlepšenou hrou hostujícího celku. Pak přichází Johansen na servis a nakonec perfektní sérií kazí až za stavu 3:8 z pohledu domácích. Ti jsou již v tomto momentu bez timeoutu a po dvojstřídání. Nic ale není ztraceno, příbramští Kocouři trochu polevují a domácí kvalitní obranou na síti stahují bod po bodu. Do koncovky se jde za těsného stav 20:21 pro hosty. První setbol si zařídí úspěšným útokem sám univerzál Johansen, který sice následně kazí na servisu, ale stejné chyby se dopouští i domácí Suda a Příbram srovnává na 1:1 na sety.

Třetí set začíná opět vyrovnanou hrou, týmy se přetahují o každý bod. Pak ale zabere Příbram v obraně na síti a odskakuje postupně na 13:18. SKV se nedaří ihned ztrátovat a hosté si budují pohodlný náskok do koncovky. Příbram si trpělivě čeká na setbol, set ukončuje smečař Madaloz.

Poslední set, pozor spoiler, začínají lépe hosté a budují si náskok. Domácí se trápí na útoku a zkoušejí bloky soupeřů. Propastný rozdíl ve skóre se zvětšuje na více jak deset bodů a je po zápase. Na konci zápasu to zkoušejí domácí i středem, ale tam už není místo na zázraky.  Poslední set pak končí servisem do autu a hosté si odvážejí tři body.