Přejít na TikTok klub

Budějovice jsme nezaskočili

6. 2. 2022 (zdroj: text: Matěj Mayer / CVF)

Posledních pár let se proti Jihostroji nedaří a to se nezměnilo ani po tomto zápase.

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE - SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

Jihostroj potvrdil v domácím prostředí roli favorita proti oblíbenému soupeři z Ústí nad Labem. Českobudějovičtí od počátku diktovali tempo hry díky servisu a vyhráli ve třech setech. Připsali si tak patnáctou výhru v sezoně a vedou tabulku stále o jeden bod před Karlovarskem.

VK Jihostroj České Budějovice - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (25:14, 25:21, 25:14)

Rozhodčí: Buchar T., Hladišová M.

Počet diváků: 770

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Polák, Schouten, Licek, Sedláček, Piskáček, Stoilovič, libero Kryštof. Střídal: de Amo

Hosté: Vemič, Baláž, van Solkema, Suda, Beer, Srb, libero Kořínek. Střídali: Kobolka, Kasan, Pospíšil, Lank

Ohlasy po utkání:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): "Z naší strany to byl krásný zápas, musím kluky pochválit. Co víc k tomu říct? Zasloužené vítězství."

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): "Vyhráli jsme 3:0, jsem spokojený. Zápas byl jednoduchý v momentech, kdy jsme dávali sérii servisů. K tomu jsme se ale museli propracovat. V prvním setu byl stav vyrovnaný až do stavu deset, druhý set byl vyrovnaný až do koncovky a ve třetím setu už jsme soupeři odjeli."

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Budějce kontrolovaly celý zápas a nepustily nás skvělým servisem vůbec do hry."

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): "Jihostroj nás v podstatě rozstřílel podáním. Od začátku zápasu nás dostal pod tlak a my jsme si nebyli schopni přihrát. Ve druhém setu jsme byli schopní zahrát pár dobrých akcí a bylo to z naší strany lepší. Ve třetím setu si ale domácí opět pomohli kvalitním servisem, ve kterém byli o třídu lepší."

Popis utkání:

Jihostroj byl v zápase jednoznačným favoritem a od počátku se mu dařilo diktovat tempo hry díky dobrému servisu. Hrozbou pro Ústí nad Labem byl zejména Schouten, který se blýskl pěti esy. Jihostroji se díky servisu dařilo odtahovat hosty od sítě a vybudoval si bezpečný náskok. Nahrávač Piskáček, který dostal důvěru, vybídl několikrát Licka, který se nemýlil. První set vyhrál favorit jednoznačně 25:14.

Do druhého setu vstoupilo Ústí nad Labem o něco lépe. Bylo úspěšnější na útoku a lépe se hostům dařila i přihrávka. Univerzál ústeckých volejbalistů van Solkema zakončil úspěšně hned pět akcí, a i díky jeho příspěvku byl druhý set vyrovnaný téměř až do koncovky. V závěru setu byl úspěšnější Jihostroj, který zvítězil 25:21.

Třetí sada už probíhala podle očekávání. České Budějovice diktovaly tempo hry a Ústečtí se marně bránili. Nebezpečný byl zejména domácí univerzál Schouten, na jehož prudké údery hosté nestačili. Jihostroj byl silný na servisu a přihrávka dělala nadále hostům problémy. Dlouho dopředu bylo jasné, že Českobudějovičtí vybojují i třetí sadu, která skončila poměrem 25:14.