Přejít na TikTok klub

Porážíme Zlín ve třech setech

27. 2. 2022 ()

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - VSC FATRA ZLÍN

Dnešní utkání se nese v modrožlutých barvách. Domácí nastupují ve speciální kombinaci připomínající ukrajinskou vlajku a vyjadřují tak podporu napadenému státu. Jako ostatní kluby extraligy, také SKV i Fatra se zapojily do iniciativy proti pořádání MS ve volejbale na území Ruska. Jinak se hraje o důležité body. Domácí stále pomýšlí na přímý postup do play-off a k tomu teď potřebují vyhrávat za tři body.

SKV Ústí nad Labem - VSC Fatra Zlín 3:0 (25:19, 25:20, 30:28)

Rozhodčí: Matěj Dmejchal, Emil Velinov

Počet diváků: 560

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Radek Baláž, Jiří Srb, libera Jiří Kořínek, Jan Šidlo. Střídali: Jan Kasan, Ivo Kobolka, Matouš Lank

Hosté: Ladislav Toman, Michal Čechmánek, Radim Šulc, Martin Pavlovský, Matyáš Bednařík, Jiří Adamec, libera Adam Viceník, Michael Vodička. Střídali: Adam Kozák, Karim Lamri

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "První dva sety jsme měli z naší strany pod kontrolou. Třetí set jsme udělali zbytečný chyby a neubránili jsme Kozáka. Ale musím vyzdvihnout výkon Lanka za skvělý servis v koncovce, který ten set úplně otočil. Tři nula, jsme šťastní, jdeme dál a těšíme se na Beskydy."

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Spokojenost se třemi body. Hra ideál nebyla. Děkujeme fanouškům za jejich neúnavné povzbuzování. Pochvalu zaslouží mladý Lank, který své zkušenější spoluhráče vytáhl v koncovce zápasu výborným servisem z bryndy."

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): "Myslím si, že zápas byl o servisu a našem špatným příjmu. Myslím, že jsme si moc nepřihráli a následnej útok nebyl takovej, jakej bychom si představovali. Gratuluji domácím k vítězství."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): "Domácí nás přehráli na servisu a na nahrávce. Škoda třetího setu. Vedení v koncovce jsme měli přetavit ve vyhraný set. Gratulace domácím."

Popis utkání:

Domácí po vlažnějším vstupu do utkání přejímají otěže utkání a udávají tempo hry  Od stavu 11:11 navyšují vedení a v klidu dohrávají  první set. Kvalitním servisem a následnou obranou a trpělivostí převyšují zlínské volejbalisty a nakonec vítězí 25:19.

Domácí rozjetí z prvního setu vstupují ve fazoně i do setu druhého a rychle vedou o několik bodů. Hostující trenér Obdržálek si bere za stavu 2:6 z pohledu Zlína první timeout, hosté následně snižují. Domácí se ale rychle oklepou a znovu restartují svoji hru. Postupně navyšují až na 18:11 a o osudu druhého setu je rozhodnuto. Hostům se sice podaří stáhnout několik bodů, ale domácí si závěr utkání hlídají a vedou již dva nula na sety.

Třetí set začíná trochu ospale, jako by se měl dohrát sám. Hosté využívají drobných zaváhání domácích a neustále se hraje vyrovnaná partie. V koncovce hosté navíc několikrát načapají domácí v nedbalkách a dokonce vstupují do koncovky s vedením 18:22! Domácím se nedaří snížit, do hry ale nastupuje talentovaný Matouš Lank a za stavu 21:23 se staví na servis. První servis hosté ještě zpracovávají, ale následné dvě pumelice již končí přímými body a domácí mají výhodu mečbolu. Ten první nevyužívají a hala na Klíši zažívá nervy drásající koncovku, kterou si všichni, kdo dnes přišli podpořit SKV, zasloužili. Domácí SKV je vždy o jeden krok vpředu, ale využívá až mečbol na konečných 30:28 esem z ruky Jirky Srba. Utkání tak končí v parádní atmosféře a tři body zůstávají zaslouženě v Ústí.