Ostrava neměla nárok

13. 3. 2022 (zdroj: text: Marek Beer)

V generálce na předkolo playoff jsme porazili VK Ostrava ve třech setech.

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - VK OSTRAVA

Poslední kolo základní části svedlo volejbalisty Ústí nad Labem dohromady s Ostravou, se kterou jim je i předurčené předkolo playoff. Oba týmy se tak mohly nanečisto poměřit před nejdůležitějšími zápasy sezony.

SKV Ústí nad Labem - VK Ostrava 3:0 (25:16, 25:11, 25:14)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Petr Dušek

Počet diváků: 675

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Radek Baláž, Jiří Srb, libera Jiří Kořínek, Jan Šidlo. Střídali: Jan Kasan, Ivo Kobolka, Matouš Lank

Hosté: Filip Jarosinski, Václav Kotas, Jakub Dvořák, Matouš Vancl, Mariusz Polynski, Tomáš Jambor, libero Damian Sobczak. Střídali: Aleš a Radim Závodští, Vojtěch Vašíček, Lubomír Mazoch

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "V zápase jsme jasně dominovali a tři body jsou zaslouženě na naší straně."

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Rozloučili jsme se se základní částí soutěže vítězstvím. Paráda. Ve středu spolu hrajeme další zápas, který bude určitě mnohem náročnější. Hráli jsme dobře, vycházelo nám všechno, na co jsme sáhli. Je pravdou, že soupeř nám to tentokráte po předchozích vyrovnaných utkáních hodně usnadnil. Těšíme se na předkolo playoff."

Damian Sobczak (kapitán VK Ostrava): "Dneska jsme se vůbec nedostali do zápasu a ve středu to bude muset vypadat úplně jinak."

Richard Vikolinský (trenér VK Ostrava): "Gratulujem domácím k opravdu velmi dobrému výkonu. Ve všech stránkách nás předčili a zaslouženě vyhráli. Nijak dál bych to nechtěl komentovat i proto, že se střetneme v boji o playoff. Ale musíme to hlavně jinak nastavit v hlavě."

Popis utkání:

Celé utkání se odehrává v modrožluté kulise a není to jenom tím, že to jsou barvy domácích, ale také, že celé utkání má charitativní podtext. Vstupné je dobrovolné, vybírá se na pomoc Ukrajině a k dispozici jsou i trička s motivem ukrajinského státního znaku. Domácí ultras také vybalují nápadité choreo a zápas se odehrává v elektrizující atmosféře.

První set začal relativně vyrovnanou hrou, ale postupně se domácí vzdalovali hostům z Ostravy a celý set nakonec jednoznačně ovládají. Koncovka se nekoná, ale to fanouškům nevadí a za neúnavného povzbuzování vyhrávají domácí 25:16.

Druhý set navazuje tam, kde končí set první. Domácí v zápase dominují a nedávají Ostravě prostor k jakékoliv seberealizaci. Na konci setu je skóre 25:11 a netřeba cokoliv, jakkoliv dále rozvádět.

Třetí set začíná chybami domácích, což si vyžádá timeout. Následuje ale obrat a opět jednoznačný průběh celého setu. Domácí tak naznačili, jak to zamýšlí s nadcházejícím předkolem playoff. Všichni ale vědí, že to bude úplně jiná soutěž.