SKV Ústí nad Labem - VK Ostrava 3:0 (25:16, 25:16, 25:22)

konečný stav série 2:1

Rozhodčí: René Činátl, Dušan Rychlík

Počet diváků: 720

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Radek Baláž, Jiří Srb, libero Jiří Kořínek. Střídal: Matouš Lank

Hosté: Tomáš Jambor, Filip Jarosinsky, Václav Kotas, Jakub Dvořák, Dominik Fořt, Mariusz Polynski, libero Damian Sobczak. Střídali: Matouš Vancl, Vojtěch Vašíček, Radim Závodský, Aleš Závodský, Vojtěch Bauman

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "První dva sety jsme měli absolutně pod kontrolou. Třetí set jsme měli trochu problémy, ale zvládli jsme to a těšíme se na Jihostroj!"

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): "Pro nás poučná série. Věřili jsme ve vítězství a myslím, že to bylo dva a půl setu znát. I přesto, že se nám herní výkon v polovině třetího setu zadrhnul, silou vůle jsme zápas za obrovské a skvělé divácké podpory dotáhli do vítězného konce. Ostrava ale odehrála v předkole play off dobrá a bojovná utkání. Mám radost z kolektivního výkonu, který byl podpořen těmi individuálními."

Damian Sobczak (kapitán VK Ostrava): "Gratuluji k vítězství a postupu Ústí, hodně štěstí v playoff. Pro nás je to smutná sezona. Jedinou pozitivní věcí je náhodný postup do Final Four Českého poháru."

Popis utkání:

První set domácí ukazují, že rozhodně chtějí postoupit do playoff a domácí fanoušci je k tomu mohutně povzbuzují. Prakticky vyprodaná hala na Klíši žene domácí za vítězstvím v prvním setu 25:16.

O první přestávce dochází na plaubovce ke kulturní vložce. Místní volejbalový klub žen z Chabařovic si z rukou Miroslava Přikryla a Jiřího Madara přebírá zlaté medaile za vítězství v 2. lize. Celá hala aplauduje a těší se na další set!

Mysleli jste si, že průběh dalšího setu bude odlišný od toho předchozího? Ne. Domácí dominují ve všech činnostech a opět si budují výrazný náskok. Celkovou pohodu naznačuje i fakt, že trenér Luboš Vašina dva sety nepoužil ani jeden time! Vítězství v druhém setu 25:16 tak není žádným překvapením.

Třetí set začíná dost podobně jako předchozí. Letošní nejlepší návštěva žene domácí a ti  si budují náskok. Ostrava pak ale předvádí volejbal a hra se srovnává. Do hry se za domácí dostává jediný střídající v dnešním utkání - Matouš Lank. Do koncovky se jde za vyrovnaného stavu, ale to se na servisu objevuje Miloš Vemič a to je záruka kvalitní koncovky. Přidal i eso a domácí propadají v postupovou euforii!