Kladenským Orlům jsme uloupili bod!

25. 9. 2022 (zdroj: text: Michaela Doležalová, foto: Roman Mareš / Volejbal Kladno)

Při vstupu do sezony se nám povedlo zaskočit soupeře v prvních dvou setech.

KLADNO VOLEJBAL CZ - SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

Kdo čekal, že zápas bude mít rychlý průběh, nebyl daleko od pravdy. Ale k překvapení domácích fandů vedli po hodině hry 2:0 hosté. Kladenští Orli, oživeni impulsem v podobě příchodu kapitána Kraffera, nakonec vybojovali vítězství v tiebreaku a průběh zápasu berou jako ponaučení do dalších utkání.

Kladno volejbal cz - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:2 (24:26, 21:25, 25:18, 25:20, 15:9)

Rozhodčí: Krtička Jan, Dmejchal Matěj

Počet diváků: 419

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Špulák, van Solkema, Grozer, Andersen, Platačs, Seppänen, libero Kunc. Střídali: Fortuník, Hyský, Kraffer

Hosté: Srb, Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, libero Kořínek. Střídali: Kopecký, Fišer, Vodvárka, Beer

Ohlasy po utkání:

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): "První zápasy sezóny bývají vždy těžké. Po nervózním začátku jsme rádi, že jsme do sezóny nakonec vstoupili vítězně. Na první pohled to může vypadat jako ztráta bodu, ale odehráli jsme těžký zápas a musíme být pokorní. Jsme rádi za dva body a musíme se poučit do dalších zápasů."

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): "Začali jsme špatně a Ústí toho využilo. Musím pochválit střídající hráče. Od třetího setu jsme bojovali a rvali se o výsledek, a to přineslo výsledek. Po průběhu zápasu jsme rádi za dva body."

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Pro nás nečekaný bod a komplikace pro Kladno. Odehráli jsme úžasné dva sety, ale potom jsme trošku odešli."

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): "První dva sety nám domácí tým pomáhal, produkovali vysoký počet chyb a naši kluci toho dokázali využít, což beru jako velké pozitivum. Zvrat v celém utkání přineslo střídání Jirky Kraffera, který přinesl na hřiště klid a stabilitu. Měli jsme dobré momenty a myslím si, že máme na čem stavět."

Popis utkání:

Ústecký tým, který se před zápasem pasoval do pozice outsidera, byl asi sám překvapen, když s favoritem z Kladna držel od začátku první sady krok. Diváci viděli rozpačitý začátek setu se spoustou nepřesností na obou stranách, které jsou klasickým znakem prvních zápasů po letní pauze. Týmy se oťukávaly a čekalo se, kdy kladenští Orli začnou soupeře tlačit. K tomu bohužel nedošlo, domácí se nemohli trefit do servisu a nefungovala jim obrana. Naopak ústečtí útočníci hráli odvážně a v půlce prvního setu tak hosté odskočili ve skóre na rozdíl tří bodů. Do koncovky šli s náskokem, a i když dva setboly promarnili, třetí již Baláž esem proměnil.

Zakřiknutý výkon kladenského týmu pokračoval i v druhém setu, kdy se Ústí dostalo na začátku do vedení 7:4. Vázla zejména souhra nahrávače s kůlovými útočníky, kdy bylo vidět, že hledají správný timing. Série nepovedených útoků donutila trenéra Milana Fortuníka, aby si za stavu 10:5 vzal už druhý time out. Jelikož hosté náskok navýšili ihned po time outu esem, reagovala domácí lavička střídáním nahrávače, kdy se na hřišti poprvé ukázal Ondřej Fortuník. Následně se na postu univerzála představila dlouholetá kladenská opora Tomáš Hyský, se kterým konečně přišel závan bojovnosti a pomohl navodit tak potřebnou bojovnou atmosféru. Při jeho sérii na servisu Kladenští zmenšili náskok hostů na tři body. Orli se pořád trápili na podání a v obranné fázi a Ústeckým tak stačilo pokojně ztrátovat a dokráčeli ke komfortnímu vedení 2:0 na sety.

Ve třetím dějství se na palubovce objevil místo Tima Grozera kapitán Jiří Kraffer. Ten přinesl do týmu kýžený klid a řád. Orli začali míň chybovat na servisu a Ústí mělo problém se prosadit na útoku. Domácí si vybudovali šestibodový náskok, který udrželi až do konce. V podobném duchu se odehrál i čtvrtý a pátý set.  Po dvou hodinách přinesl zlepšený výkon kladenským Orlům konečné vítězství 3:2.

Autor: Michaela Doležalová