Z Varů bez bodů

2. 10. 2022 (zdroj: text: Lenka Horáková, foto: Jana Zlámalová)

Favorité z Karlovarska neponechali nic náhodě.

VK ČEZ KARLOVARSKO - SKV ÚSTÍ NAD LABEM

I druhé domácí utkání Karlovarska mělo jednoznačný průběh, celek Ústí nad Labem porazilo 3:0.

VK ČEZ Karlovarsko - SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

Rozhodčí: Tomáš Buchar, Alexandr Nedbálek

Počet diváků: 600

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ihnát, Weir, Lamanec, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Pastrňák, Juhkami, Sasak, Kasan

Hosté: Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, Srb, libero Kořínek. Střídali: Fišer, Kopecký, Beer, Vodvárka

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer(kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Tři nula. To jsme si řekli před zápasem, že bychom chtěli a vyšlo to, takže cíl splněnej. První dva sety super, ve třetím to je takový snad už volejbalový standard, no..., takový výpadky, kterým se asi nedá vyhnout. Ale pak jsme si to zase odpracovali a zápas jsme vyhráli. Já jsme spokojenej a jsem rád, že si zahráli i kluci, který tak často nehrajou a hráli výborně, takže je to pro tým ještě lepší."

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Samozřejmě vítězství tři nula a tady je spokojenost. Osobně mě začínají štvát třetí sety, kde vždycky po vedení dva nula v tom třetím setu polevíme. Jak doma s Beskydama, tak prostě dneska a v Liberci jsme dostali na dvanáct. V tomhle se budeme muset zlepšit a vydržet hrát koncentrovaně celej zápas."

Jiří Kořínek(kapitán SKV Ústí nad Labem): "Já v tom vidím jediný rozdíl. Vary nedělaly vůbec chyby, byly mnohem lepší na servisu, docela přihrávali, nedostali tolik es. To je jediný rozdíl mezi námi a jimi."

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí and Labem): "Tři nula. Musím na to říct akorát to, že pro nás každý takový zápas ze zkušeným soupeřem je velkým přínosem, protože tohle družstvo je mladý a učí se poměrně rychle. Já jsem rád za takovýhle zápasy, který nám něco dají. Jinak samozřejmě když to vezmu, tak to domácí v podstatě vždycky rozhodovali v určitých bodových sekvencích, kdy neudělali jen jeden bod, ale využili vždycky té naší slabší chvilky a nasypali nám ty body třeba tři čtyři a bylo to vždycky v tom setu dvakrát. To byly takový ty rozhodující momenty pro nás. Samozřejmě domácí dobře servírovali v každém případě. Ale myslím si, že jsme ustáli ten příjem z naší strany. Ale znovu říkám, hráli bezchybně, jednoznačně a zkušenější volejbal. Já jsem rád za mnoho dobrých akcí, které jsme předvedli."

Popis utkání:

Podáním vstoupil tým hostů do hry útočně a hned po úvodní rozehře bodoval. Následovalo eso z ruky Matouše Lanka a hosté se ujali vedení na 2:0. Domácí se však ani po nepovedeném podání Jakuba Ihnáta nezalekli a po úspěšných útocích a esu Patrika Lamance se ujali hry, kterou měli pod kontrolou.  Soupeře svou hrou tlačili až do stavu 7:4, kdy si první oddechový čas vybral trenér hostů Lubomír Vašina. Radek Baláž této pauzy využil a po úspěšném útoku snížil na 8:5. Po esu Vojty Patočky se hra opět otočila na stranu hostů. Po celou dobu prvního setu docházelo ke kvalitním bodovým výměnám. Po vynucených chybách hostů a po servisu do zámezí si vzal svůj druhý oddechový čas trenér hostů a tím naplno využil nabízených možností, jak svůj tým povzbudit. Domácí tlačili jak na útoku, tak na podání. Hosté za stavu 20:14 střídali a na hřiště nastoupil Fišer, který se v nové sezoně postavil poprvé proti hráčům, se kterými hrál v předchozí sezóně. Následovalo střídání hostů i domácích, kdy za stavu 24:17 vystřídal na straně domácích Pastrňák. První set byl seznamovací a vynesl domácím výhru 25:17.

Úvod druhého setu se domácím nevydařil, když své podání do sítě poslal Jakub Ihnát. Vstup ovládl svou bezchybnou přihrávkou a útokem tým hostů, kdy za stavu 2:4 chyboval na síti a dal tak prostor domácím, kteří svou hrou stáhli bodový náskok na 5:5. V tomto čase si vzal svůj první oddechový čas trenér hostů. Bodovou výměnu mezi týmy zastavil svým útokem Patrik Lamanec, který odstartoval útočnou hru domácích, kteří se ujali vedení. Za stavu 12:9 pro domácí si vzal svůj druhý oddechový čas trenér hostů. Tento tah se mu vyplatil a hosté svou hrou stáhli bodový náskok domácích na 14:13. Po neúspěšných podáních na obou stranách, kdy šel míč do pásky sítě, se domácí opět ujali vedení. Následovala dobrá spolupráce hostů na síti a po úspěšných blocích i první oddechový času trenéra domácího družstva. Za stavu 18:17 vstupoval tým domácích na palubovku útočně a soupeři nedal možnost se míče dotknout. Ústí před koncem druhého setu za stavu 22:17 vystřídalo, kdy do hřiště přišel opět Martin Fišer a také Marek Beer, a to vyneslo hostům ovoce v podobě bodu. Ke střídání došlo také na straně domácích, kdy do hry vstoupil Patrik Lamanec, a ukončil svým útokem tak druhý set, který vedl k vítězství domácích.

Vstup do třetího setu byl úspěšnější pro domácí hráče, kteří se ujali vedení. Následovala oboustranná výměna, která nevedla k jednoznačnému bodovému náskoku ani jednoho z týmů. Hra byla vyrovnaná a docházelo na obou stranách k chybám jak ve hře, tak na servisu. Patrik Lamanec svým esem dostal tým domácích do vedení a následoval první oddechový čas hostů. Po třech esech ústeckého hráče Sudy, si vzal první oddechový čas trenér Novák. Po dalším bodu hostů za stavu 14:14 vystřídal Lukáše Wiesseho Martti Jukhami, který svou čerstvostí a silou, pomohl domácím k vedení. Za stavu 17:17 se vrací do hry Wiesse, aby za stavu 21:21 dal eso, které domácí posunulo ke koncovce závěrečného setu. Chyba na síti hostů dává šanci se podílet na vítězství Honzovi Kasanovi a Kewinu Sasakovi, kteří vystřídali Keminka a Lamance. Za stavu 24:23 následuje chyba na straně hostů a posouvá tak tým VK ČEZ Karlovarska k dalšímu vítězství.