Beskydy si z Ústí vezou všechny body

7. 10. 2022 (zdroj: text: , foto: Jana Zlámalová)

K bodům nebylo daleko, ale nevyužité koncovky znamenají, že doma nezůstává ani bod.

SKV ÚSTÍ NAD LABEM - BLACK VOLLEY BESKYDY

Beskydy v předchozím kole slavili první výhru v Ostravě. Oproti tomu domácí Ústí ještě letos výhru nepoznalo a čekalo, zda se mu zadaří v dalším domácím zápase. Zápas byl pikantní pro hostujícího smečaře Kolouška a jednoho z asistentů trenéra hostí Jakuba Salona, kteří v minulosti v Ústí působili. Oproti tomu za domácí nyní nastupuje Tomáš Kopecký, který zase v minulosti oblékal dres hostujících Beskyd.

SVK Ústí nad Labem - Black Volley Beskydy 1:3 (25:21, 24:26, 16:25, 24:26)

Rozhodčí: Dmejchal Matěj, Velinov Emil

Počet diváků: 490

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Srb, Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, libero Kořínek. Střídali: Beer, Kopecký, Šídlo

Hosté: Motyčka, Olmedo, Provazník, Benda, Goncalves, Perry, libero Jelen. Střídali: Komorowski, Mišek, Malík

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Zápas byl jenom o chybách. Beskydy vyhrály si myslím po zásluze, když udělaly méně chyb. Na útoku excelovali Benda a Perry. My musíme zapracovat na bodovkách a zvednout se v hlavách."

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): "Prohra samozřejmě mrzí a ještě víc mrzí dvě prohrané koncovky. Na druhý straně Beskydy v koncovkách utáhly prakticky dva hráči. Ten základ je větší trpělivosti v koncovkách."

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): "Začátek zápasu začali lépe domácí, ale pak jsme celý zápas tlačili soupeře na servisu. Rozehráli jsme se a poradili jsme v koncovkách setů."

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): "Pro nás je skoro každý utkání venkovní, protože nemáme domácí prostředí, takže čtvrtý zápas venku. Ústí nás v prvním setu přehrálo, od druhého setu jsme se zlepšili na servise a i díky tomu jsme přidali i na obraně. Uhráli jsme koncovky a tak se radujeme z vítězství."

Popis utkání:

Hosté přijeli dobře naladění a hned na začátku zápasu se ujali dvoubodového vedení. Domácí ale srovnávají. Postupně se vývoj úvodu utkání obrací a Ústí se ujímá vedení a drží se povětšinou na důležitém odskoku o tři balony, což se ukazuje jako důležité pro koncovku, kterou si domácí hlídají a ujímají se vedení jedna nula na sety.

Za stavu 1:4 nemají domácí již k dispozici po zbytek setu žádný timeaut. Domácí zlepšují výkon a stahují. Poprvé se do vedení dostávají za stavu 16:15 a hra se vyrovnává. K vidění jsou vidět pěkné výměny a vítězné míče na obou stranách. Do koncovky jdou v mírné výhodě hosté a po bodovém bloku Olmeda vedou již 22:20. Po útocích Sobirova, Baláže a dvojáku Miška vedou domácí 23:22. Po timeoutu hosté otáčejí koncovku  a srovnávají průběh utkání na 1:1.

Třetí set začíná domácí SKV v podstatně lepší formě. Hosté ale stahují a zápas je až do koncovky vyrovnaný. Domácí dokonce vstupují do koncovky ve vedení, ale přichází chyby na útoku, kterými se sami potápí a hosté odvážejí všechny tři body.

Autor: Marek Beer, foto Jana Zlámalová