První výhru vezeme z Ostravy!

17. 10. 2022 (zdroj: text: Zbyněk Matýsek)

Souboj čulibrků jsme nakonec zvrátili na naší stranu.

VK OSTRAVA - SKV ÚSTÍ NAD LABEM

Diváci v ostravské hale sice viděli dlouhý vyrovnaný bojovný zápas, ale moc kvalitního volejbalu neviděli. Oba týmy se předháněly ve spoustě chyb, stav se často přeléval z jedné strany na druhou. Když Ostrava neproměnila dva mečboly, Ústí si v druhé polovině závěrečném setu pohodlně dokráčelo k prvnímu extraligovému vítězství v letošní sezoně.

VK Ostrava - SKV Ústí nad Labem 2:3 (25:17, 23:25, 25:22, 25:27, 11:15)

Rozhodčí: Grabovský Z., Možnár M.

Počet diváků: 225

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Polynski, Blažej, Mazoch, Muroň, Dvořák, Fořt, libero Vancl. Střídali: Jarosinski, Vašíček

Hosté: Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, Srb, libero Kořínek. Střídali: Fišer, Kopecký, Beer

Ohlasy po utkání:

Dominik Fořt (kapitán VK Ostrava): "Je to škoda, měli jsme dva mečboly, jeden na ruce, tam se to rozhodlo. To jsme měli zahrát líp. V zápase nevydržíme stabilně v nějakém tempu. Jsou to takový vlny, chvilku dobrý, chvilku špatný. S tím se špatně vyhrává."

Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): "Tento zápas bude dlouho bolet. Máme zápas v moci, dodržujeme domluvené věci a pak to najednou zrušíme a začneme si hrát něco jiného. A když máme rozhodující míč v ruce, vše uděláme špatně."

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Nervózní volejbal na obou stranách, vypadalo to spíše jako juniorský volejbal, ale jsme rádi za dva body a hurá na další zápas."

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): "Byl to souboj velkých chyb, protože na obou stranách byla vidět obrovská nervozita. Šlo tady o hodně, o první vítězství. Nakonec jsme byli šťastnější, ale je tak kupa věcí, co vylepšovat. Máme neuvěřitelnou radost, že odsud vezeme body."

Popis utkání:

Ostrava kazí obě podání na začátku setu. Po esu Sobirova jde Ústí do vedení 4:2. Ostrava úspěšně útočí a následná chyba Sobirova znamená snížení na 4:5. Při podání Muroně domácí úspěšně brání a vzápětí i úspěšně útočí (6:5). Po povedených blocích a útoku do autu Ostrava zvyšuje na 8:5. Za tohoto stavu následují další úspěšné bloky a za stavu 9:5 si trenér Vašina vybírá už druhý oddechový čas. Následně úspěšně blokují hosté a další útok vede ke srovnání na 10:10. Na nahrávku přichází Vašíček a domácí znovu získávají body v útoku (14:11). Při podání Fořta přidává Ostrava další body (16:11). Ostrava je v laufu a tlačí na 20:12 a není k udržení 21:12. Bezpečný náskok si už domácí udrží do konce setu, 25:17.

První bod druhého setu získávají domácí, pak však následuje série chyb a Ústí vede 6:2. Ostrava střídá, přichází Blažej a Jarosinski a hlavně díky chybám hostů snižuje na 7:9. Úspěšné útoky vedou ke srovnání 9:9. Nahrávače střídá také Ústí. Po vyrovnané fázi se poprvé do dvoubodového vedení dostává Ústí po chybném útoku domácích. Chybují také dvakrát hosté (17:16). A zase chyby domácích a stav se přelije na 17:20. Ostrava se nevzdává a srovnává na 20:20. Zase přetahovaná, až útok Muroně do autu dává hostům setbol, 22:24. Jeden setbol Ostrava odvrací, při následné útoku Ústí se už neubrání, 23:25.

Třetí set začíná na obou stranách hodně bojovně, žádnému ze soupeřů se však nedaří odskočit od soupeře (7:7). Poprvé odskakuje Ústí na 8:11. Ostrava kazí několik servisů v řadě a nemůže se dostat do hry. Po třech chybách hostů v útoku však domácí srovnávají na 13:13. Po chybě hostů v postavení a další chybě v útoku jde Ostrava do vedení 15:13. A domácí se rozjíždí v útoku (17:13). Brzdí je však vlastní chyby (18:19). Dva úspěšné bloky posílají domácí do vedení 23:21. Set zakončuje dalším podařeným blokem Polynski.

Ve čtvrtém setu jde do tříbodového vedení poprvé Ústí po chybách domácích hráčů (5:8). Ve střední části setu je hra vyrovnaná, přesto hlavně díky lepšímu servisu hosté zvyšují vedení na 11:16. Ostrava zlepší obranu v poli a snižuje na 16:17. Přímý bod podáním na libera hostů dává Muroň (20:20). Oba týmy zažívají lepší chvíle a stále drží nerozhodný stav (23:23). První setbol a tím mečbol má Ostrava. O druhý mečbol přijdou domácí přešlapem Polynského na podání. Setbol pro Ústí vybojuje Fišer bodovým útokem. A Fišer také set zakončí, tentokrát bodovým blokem, 25:27.

Dva úspěšné bloky Ostravy na začátku rozhodujícího setu a je to 2:0. Útok Ústí do anténky (3:0) a hosté berou už druhý oddechový čas. Laciné chyby domácích a úspěšné útoky hostů a je srovnáno (3:3). Chyba na příjmu a útok Dvořáka do bloku znamená dvoubodové vedení Ústí (3:5). Ostrava se nevzdává a z pipe srovnává na 6:6. Nevynucená chyba Ostravy, útok do autu a při změně stran je stav 6:8. Další útok domácích do autu a tím tříbodové vedení Ústí do koncovky (6:9). Ostrava chybuje i nadále (7:11). Následně se ještě pokouší o zvrat ve vývoji skóre, Ústí si však svůj náskok už pohlídá, 11:15.