Přejít na TikTok klub

Porážíme Příbram před kamerami ČT

1. 11. 2022 (zdroj: text: Redakce, foto: Jana Zlámalová, Martin Skřenek)

Důležité střetnutí s nebezpečnou Příbramí zvládáme na jedničku!

Televizní dohrávka mezi Ústím nad Labem a Příbramí uzavřela 9. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2022/23. Oba týmy hrály o hodně, navíc utkání bylo speciální pro hostujícího trenéra Broma, který v Ústí trénoval, a také pro domácí hráče Sudu a Baláže, kteří naopak oblékali dres příbramských Kocourů. Volejbalisté Ústí nad Labem by se v případě vítězství vyšvihli do čela druhé poloviny extraligové tabulky, naopak úspěch pro Příbram by znamenal odpoutání se od samého dna extraligové tabulky. Nakonec souboj odvěkých rivalů skončil vítězstvím domácího SKV.

SVK Ústí nad Labem - VK Euro Sitex Příbram 3:1 (25:27, 25:23, 25:18, 25:21)

Rozhodčí: René Činátl, Petr Kvarda

Počet diváků: 520

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Lank, Baláž, Sobirov, Suda, Beer, Srb, libero Kořínek. Střídali: Bere, Kopecký, Fišer

Hosté: Trojanowicz, Pereira, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, libero Peterka. Střídali:  Rosenbaum, Araujo, F. Ureš

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Musím pochválit celý náš tým za skvělý výkon. V prvním setu jsme měli pár výpadků, ale skvěle jsme se vrátili do zápasu a zaslouženě bereme tři body!"

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): "Jsme moc rádi za vítězství. Tři body jsme si zasloužili po kolektivním výkonu. Děkuju chlapcům za předvedený výkon."

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): "Dneska to bylo první dva sety vyrovnaný. Škoda koncovky druhého setu, kdy jsme to zvorali, konkrétně já na dvě bodovky. A pak soupeř nás přehrál. Netlačili jsme na servisu a odešli jsme na útoku. Naše hra byla rozhašená a Ústí nás přehrálo."

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): "První set si myslím dobrý sport z obou stran, my jsme pak měli víc štěstí. Dobře jsme ztrátovali, protože jsme si dobře přihráli. Druhý set se tahal do stavu dvacet, kdy jsme si udělali dvě naše chyby. Ústí toto využilo, set si dohrálo a dá se říct, že třetí a čtvrtý set nás přesmečovalo. Hlavně Suda s Lankem, protože jsme je neubránili na hlavním kůle a my jsme přestali navíc i přihrávat."

Popis utkání:

První set začínají lépe hostující příbramští Kocouři, ale domácí srovnávají krok a hraje se vyrovnaná partie. Příbram má dobrý příjem a využívá dobré souhry středem, se kterou si neumí domácí hráči zrovna poradit. Oproti tomu ústecký nahrávač Srb se opírá o svého univerzála Sobirova. K vidění je pohledný volejbal a koncovku může vyhrát kdokoliv. Set ukončuje Pereira esem.

Druhé dějství začíná opět vyrovnanou hrou na obou stranách. Ústí hraje úspěšně po kůlech, oproti tomu hosté využívají dobré souhry středem. Na to reaguje trenér domácích Vašina a posílá do hry Bereho. Vyrovnaná hra pokračuje a opět je k vidění vyrovnaná koncovka. Za stavu 21:22 pro Příbram domácí celek na obraně otáčí a Lank nakonec ukončuje druhý set, je srovnáno 1:1.

Třetí set je vyrovnaný stejně jako první dva jenom zhruba do první třetiny. Následuje ale zlepšená hra domácích volejbalistů, razantními útoky se ujímají přesvědčivého vedení, které už si nenechávají vzít. Do koncovky vstupují s luxusním náskokem, celý set ukončuje blokař Bere.

Čtvrtý set je zároveň setem posledním. Hra Příbrami již postrádá potřebnou agresivitu a domácí SKV si od začátku buduje náskok, který do konce setu prakticky nepouští. Ústí nad Labem se tak raduje z důležitého tříbodového vítězství. Nejlepším hráčem televizního utkání byl vyhlášen ústecký blokař Jackson Bere, cenu nejužitečnějšího hráče utkání od partnera BONO Reality získal domácí univerzál Islom Sobirov.