12. 3. 2023 (zdroj: text: CVF / Ivan Dostál, foto: CVF / Fatra Zlín)

Po základní části končí extraligová sezona "Áčka." V blízké době přineseme vícero informací.

VSC FATRA ZLÍN - SKV ÚSTÍ NAD LABEM

VSC Fatra Zlín - SKV Ústí nad Labem 3:2 (25:14, 23:25, 25:20, 20:25, 15:13)

Rozhodčí:  Velinov E., Činátl R.

Počet diváků: 475

Domácí: Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, Pražák, libero Viceník. Střídal: Toman

Hosté: Srb, Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, libero Kořínek. Střídali: Fišer, Kopecký, Beer

Ohlasy po utkání:

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): "Zápas jsme dobře rozehráli, Ústí se ve druhém setu zlepšilo, pak už to byl velký boj a my i se štěstí jsme to zvládli."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): "Utkání jsme pravděpodobně s jistotou účasti v předkole play off odehráli bez emocí. Nakonec jsme v měli v koncovce pátého setu víc štěstí a vyhráli jsme."

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Vyrovnaný zápas, Zlín měl v závěru víc štěstí."

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): "Chtěli jsme na závěr vyhrát, nepodařilo se to. Zlín byl možná o trochu lepší, nebo šťastnější???"

Popis utkání:

První set byl vyrovnaný do stavu 7:7. Potom se domácí ujali vedení 10:7 a hostující trenér sáhl po prvním oddechovém čase. To byl zlom v setu, od té doby byl již na kurtu jen jeden a to domácí tým. Postupně zvyšoval náskok a vypracoval si deset setbolů. Hned ten první proměnil Čeketa esem z podání.

První polovina druhého setu byla podobná prvnímu. Oba týmy bezpečně ztrátovaly až do stavu 13:13. Hráči Fatry opět odskočili na 15:13 a hostující lavička reagovala oddechovým časem. Domluva trenéra Vašiny pomohla, hosté srovnali a schylovalo se k dramatické koncovce, ve které ústecký tým proměnil hned první setbol blokem Baláže.

Hosté, povzbuzení dobře zahranou koncovkou druhého setu, se rychle ujali ve třetím setu vedení 1:4. Domácí sice rychle srovnali na 4:4, ale hráči Ústí se nenechali znervóznit a bezchybnou hrou si vypracovali náskok 7:11, což nenechalo klidným trenéra Obdržálka a ten reagoval prvním oddechovým časem. Domácí borci sice snížili stav na jediný bod, ale ústeckému celku se nadále dařilo a byl stále ve vedení. Vývoj setu se ale obrací (19:18) a hosté berou oddechový čas. Dramatickou koncovku pak zvládli hráči Fatry, první setbol proměnil Čeketa blokem.

Čtvrtý set začal opět vyrovnaně, ale Ústí dělalo méně chyb a ujalo se vedení, 9:12. Domácí lavička reagovala prvním oddechovým časem. Severočeši i nadále produkovali lepší volejbal a za stavu 14:18 domácí trenér vyčerpal i druhý oddechový čas. V koncovce se Fatra vzchopila, snížila na 19:21 a ústecký trenér reagoval oddechovým časem. Koncovku zvládlo lépe Ústí a srovnalo stav setů na 2:2.

Pátý set byl opět velmi vyrovnaný, oba týmy se střídaly ve vedení, štěstí se nakonec přiklonilo k domácí Fatře, která proměnila hned první mečbol esem z podání Čechmánka.