S Vodolkou bereme první body do tabulky!

30. 10. 2023 (zdroj: text: Marek Beer, foto: Jana Zlámalová)

Skvělá atmosféra na Klíši a vyválčený bod proti favoritovi.

SKV ÚSTÍ NAD LABEM - AERO ODOLENA VODA

První domácí zápas pro SKV Ústí nad Labem a očekáváná nadstandardní návštěva. Na atmosféru ale jsou zvyklí i borci z Odolena Vody. Na tribunách teda kvalita byla. Ale co na hřišti? Oba týmy se po prvním kole "mrcasí" na posledních místech. Domácí SKV prohrálo venku s ambiciózním Zlínem, hosté z města mezi poli oproti tomu doma prohráli s pražskými Lvy. Bitva o dálnici D8 a o první body do tabulky mohla začít!

SKV Ústí nad Labem - AERO Odolena Voda 2:3 (25:23, 17:25, 25:21, 19:25, 10:15)

Rozhodčí: Tomáš Kavala, Zdeněk Grabovský

Počet diváků: 605

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ivan Pliasetskyi, Martin Fišer, Navreet Singh Suhan, Ivo Hulpach, Matouš Lank, Marek Beer, libero Jiří Kořínek. Střídali: Levi Olson Peterson, Tomáš Hendrich, Jiří Capek

Hosté: Kevin Carabali, Kamil Durski, Martin Chevalier, Vladislav Blumbergs, Jacob Kern, Marek Šulc, libero Miro Rasinperä. StřídaliMartin Hladík, Matyáš Jachnicki, Jordan Kerlivliet, Jan Svoboda

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Vyrovnaný zápas z obou stran. Vodolka, díky tomu, že je zkušenější, vyhrála tiebreak, ale zápas musel být pro oko diváka hezký. Děkujeme všem fanouškům za parádní atmosféru."

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): "Celkový dojem ze zápasu je dobrý. Na pikaču je to, že jsme ho nevyhráli, protože můj tým si zasloužil výhru za dobře odvedenou práci a dobré pojetí s dobrou bojovností. Ať je to cokoliv, nebudu se k tomu vyjadřovat, ale drobné chyby nás samozřejmě o to vítězství připravily. Jinak všechno se nám v zápase relativně povedlo, střídači pomohli a opravdu mě překvapila skvělá podpora domácích fanoušků. Mrzí mě i kvůli nim, že jsme dnes nevyhráli. Věřím, že i další domácí zápasy budou probíhat v podobném duchu a těším se na další zápasy.”

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): "Dneska důležitá výhra pro nás. Potřebujeme najít stabilní servis v naší hře, abychom pomýšleli na více bodů příště. Dekujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit."

Marcin Kryć (trenér AERO Odolena Voda): "Věděli jsme, že to bude těžký zápas, ale jsme rádi, že jsme ho zvládli otočit z prohry 2:1. V prvním setu jsme začali moc měkce, proto jsme měli problémy a zbytečně jsme riskovali na servisu. Od druhého setu jsme začali hrát více agresivně a to nám pomohlo. Děkujeme fanouškům, kteří byli s námi a podporovali nás celý zápas."

Popis utkání:

První body si připisují domácí z ruky Martina Fišera po napínavé výměně a hned je jasné, že dnešní zápas nabídne napínavou podívanou. AERO i SKV předvádějí skvělý obětavý volejbal a skóre se přelívá ze strany na stranu. Do koncovky ani jeden tým neodskakuje více jak o jeden bod. Závěr ale patří domácímu SKV. Borci z Floridy vystavěli na síti neprostupnou zeď. Navreet Singh Suhan započal blokové žně v koncovce samotného utkání. Přidává se následně Ivo Hulpach a v koncovce prvního setu nekompromisně zavírá smečaře AERA z hlavního kůlu hned dvakrát! Jedna nula pro domácí po prvním setu.

Do druhého setu již nastupuje místo hostujícího Chevaliera smečař Svoboda. Ač se dle jmen může zdát, tak stále jde o dva volejbalisty s českým pasem. A hostující Svoboda rozhoduje druhý set na servisu. Domácí si nedokáží poradit s jeho variabilním servisem a AERO si vybuduje pohodlný náskok, který rozhoduje o průběhu druhého setu. Sám nedávný účastník olympijské kvalifikace ukončuje set razantním útokem.

Třetí set začínají domácí lépe a vypadá to, že strana pod VIP lóží je ta výherní. Domácí po útocích nahrávače Pliasetskyiho a Lanka vedou již 10:6 a tento náskok se ukazuje jako rozhodující. Celý set si domácí drží náskok cca čtyř bodů a SKV je krok od zisku tří bodů.

Čtvrtý set je opět jedno velké představení Svobody na servisu, které určuje ráz čtvrtého setu. Ne! Domácí srovnávají a stahují na 10:10. Přesto se hosté nakonec v setu ujímají role favorita a do koncovky vstupují v komfortním náskoku. Zápas před naplněnou halou na Klíši míří do tiebreaku.

Zkrácenou hru začíná lépe SKV a nemít hostující AERO Šulce, tak doma zůstanou všechny body. Ten ale za nepříznivého stavu otáčí vývoj utkání a při točení stran jsou hosté v lepší pozici. V závěru utkání Středočeši ukazují převahu zkušeností a vítězí v napínavém utkání, které rozhodně bylo ozdobou tohoto kola. Domácí fanoušci děkují hráčům ve žlutomodrých dresech za předvedené výkony s příslibem kvalitního výkonu na Kliší do dalších kol oproti předchozí sezoně.