Praha stále stoprocentní

5. 11. 2023 (zdroj: text: David Nejedlý, foto: Lvi Praha / Ladislav Adámek)

Souboj lvů dopadl lépe pro ty pražské.

VK LVI PRAHA - SKV ÚSTÍ NAD LABEM

Fantastickou bilancí se mohou chlubit po 4. kole volejbalové extraligy mužů pražští Lvi. Na kontě bodů mají dvanáctku, bilance setů je 12:0!!! Jako poslední odnesli apetit úřadujících šampiónů hráči Ústí, kteří vzdorovali v metropoli jen 81 minut. MVP zápasu vyhlašovala zástupkyně Autocentra Dojáček - partnerské firmy domácích. Alena Mitušinová dekorovala libero vítězů Milana Moníka.

VK Lvi Praha - SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:21, 25:16, 25:17)

Rozhodčí: Kovář, Kavala

Počet diváků: 420

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Vodička, McCarthy, Kollátor, Madsen, Crer, Janouch, libero Moník. Střídali: Schouten, Thiel, Krča

Hosté: Pliasetskyi, Olson, Suhan, Hulpach, Lank, Beer, libero Kořínek. Střídali: Fišer, Hendrich

Ohlasy po utkání:

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): "Další utkání a další cenné vítězství 3:0. Pokud jsme se soustředili, měli jsme zápas pod kontrolou. Lehčí výpadek ve třetím setu jsme okamžitě napravili."

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): "Začátek zápasu byl složitý, jelikož nebyli naši kluci stoprocentně soustředění. Po zisku prvního setu jsme získali jistotu a předváděli krásný volejbal."

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Kromě prvního setu s námi Lvi neměli sebemenší problém. Byli vynikající na servisu, spolehlivě ztrátovali a zaslouženě tak vyhráli."

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): "Čelili jsme nejlépe bránícímu týmu v extralize. Hráli jsme pod obrovským tlakem, kterému jsme nedokázali vzdorovat. Mrzí mě, že jsme nevydrželi delší dobu dobře útočit, ale dovedu to pochopit. Výkon byl z naší strany živý, ale síla soupeře příliš vysoká."

Popis utkání:

Sympatický výkon podali v Praze v prvním setu volejbalisté Ústí. Základem bylo to, že nezaostávali na servisu a téměř nechybovali. Favorizovaní Lvi hráli trpělivě a při podání McCarthyho odskočili ze stavu 16:17 na 21:17, což se ukázalo jako rozhodující - 25:21.

Druhé dějství bylo vyrovnané podstatně kratší dobu. Za stavu 10:8 se do servisu opět obul McCarthy, později ho napodobili Madsen i střídající Schouten. Skóre na straně domácího týmu utěšeně narůstalo, až se zastavilo na devítibodovém rozdílu - 25:16.

Kdo si myslel, že se hosté vzdají, mýlil se. Ve chvíli, kdy vedli 5:1, donutili kouče Lvů Barriala vzít si oddechový čas. Olson však stále řádil za koncovou čárou a skóre se vyšplhalo až na stav 1:7. Teprve poté domácí zpřesnili hru a v rekordním čase se dotáhli na 8:8. To hosty zlomilo, zvláště, když se Lvům stále dařilo podání, což potvrdili Vodička i Madsen - 25:17.