S Duklou do tiebreaku

17. 11. 2023 (zdroj: text: , foto: Jan Sobotka)

Před kamerami české televize jsme doma svedli pětisetové představení.

SKV ÚSTÍ NAD LABEM - VK DUKLA LIBEREC

Tradiční souboj o severní Čechy před celým národem díky přenosu České televize proti sobě postavil libereckou Duklu, která se po uzdravených zraněních dobře rozehrává a domácí SKV, které si připsalo dvě výhry v posledních dvou zápasech.

SKV Ústí nad Labem - VK Dukla Liberec 2:3 (20:25, 25:22, 25:16, 17:25, 6:15)

Rozhodčí: Martin Možnár, Vlastimil Kovář

Počet diváků: 512

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ivan Pliasetskyi, Martin Fišer, Navreet Singh Suhan, Ivo Hulpach, Matouš Lank, Marek Beer, libera Jirka Kořínek, Radek Martinák. Střídali: Olson Levi Peterson, Denis Hůlka, Tomáš Hendrich, Matyáš Volf

Hosté: Radek Suda, Lukáš Trojanowicz, German Johansen, Nivaldo Nadhir Dias Gomez, Daniel Urueňa, Lukáš Ticháček, libero Silver Maar. StřídaliLukas Demar, Štěpán Svoboda,  Pavels Jemeljanovs, Šimon Bryknar

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Dneska to bylo krásný. Mládneme s mladšíma spoluhráčema a jeden bod proti Dukle? To se určitě počítá! Díky spoluhráčům za skvělý zážitek a věřím, že i skvělí domácí fanoušci si zápas užili."

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): "I když se velká oříšková loupež nekonala, předvedená hra a výkon nás může velice těšit. Zítra si stoupneme zpět na nohy a jedeme loupit do Příbrami! Patří velké díky domácímu publiku a věřím, že se příště uvidíme minimálně ve stejném počtu.”

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): "První set, i když jsme špatně podávali, tak jsme otočili. Pak nám odešel útok a bojovnost, bez které se dnes nedá hrát. A to by se nám nemělo stávat. Pak kluci ukázali charakter a dokázali zápas otočit. Za to jim děkuji."

Popis utkání:

Hala na Klíši se obléká do svátečního. Na podlaze leží zelený taraflex a dorazily kamery České televize. Domácí fanoušci dorazili v hojném počtu a užívají si tuto sváteční atmosféru. V prvním setu hosté ukazují kvality a zkušenost a přes snahu domácích kontrolují průběh prvního setu. Zkušený nahrávač Ticháček dobře kombinuje a hosté vedou 1:0 na sety.

Druhý set vypadá ale úplně jinak. Domácí, hnáni skvělými fanoušky, se ujímají vedení a ukazují, že v nasazení a emocích soupeře dokažou předčit. Ivan Pliasetskyi se rozehrává se Suhanem, Ivo Hulpach zavírá hostující smečaře na hlavním kůle a po bodovém útoku Lanka je srovnáno na sety 1:1.

Třetí set se začíná vyrovnanou hrou. Hosté ale jakoby si mysleli, že vše půjde samo a domácí SKV agresivitou se dostává do laufu. Vést nad Duklou před kamerami České televize 20:11? To se cení. Domácí hrají bez zábran a připisují si bod za vedení 2:1 na sety. Během toho na lavičce hostí zvoní telefon. "Takhle ne chlapci!” - jasná zpráva od vedení Dukly?

Dukla ví, že je potřeba zabrat. Všem je ale jasné, že bude potřeba předvést kvalitní výkon. Domácí sice vzdorují, ale na zkušený mančaft Liberce jsou krátcí. Na hřiště se alespoň dostávají mladí odchovanci a svou extraligovou premiéru si připisuje například Maty Volf. Jde se do tie-breaku.

Dukla naplno ukazuje své kvality a tiebreak kontroluje. I přes prohru 2:3 domácí fanoušci aplaudují ve stoje a děkují domácím za předvedený výkon. K vidění byl dnes skvělý výkon před kamerami České televize. I samotní komentátoři oceňují kvalitu zápasu. Ve výsledku asi odcházejí spokojenější domácí.