Přejít na TikTok klub

Vánoční zápas pro Vary

17. 12. 2023 (zdroj: text: redakce, foto: Jana Zlámalová)

SKV ÚSTÍ NAD LABEM - VK ČEZ KARLOVARSKO

Poslední předvánoční utkání k sobě svedlo týmy z Varů a Ústí. Tento skromný souboj o České Sudety nezastihl ani jeden tým v úplně nejlepší formě. Hosté byli ale jasní favorité a bylo jasné, že v tomto zápase nebudou chtít po předchozích zaváháních nechat cokoliv náhodě. Oproti tomu se domácí SKV potřebovalo odrazit a nakopnout nějakou výhrou.

SKV Ústí nad Labem - VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (13:25, 23:25, 20:25)

Rozhodčí: Petr Kvarda, Matěj Dmejchal

Počet diváků: 450

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ronald Martinez, Ivan Pliasteskyi, Martin Fišer, Navreet Singh Suhan, Ivo Hulpach, Tomáš Hýský, libero Jiří Kořínek. Střídali: Matouš Lank, Tomáš Hendrich, Matyáš Volf

Hosté: Jakub Ihnát, Thomas Carmody, Patrik Lamanec, Spencer Olivier, Levy Eder Kock, Wessel Keemink, libera Martin Kočka, Daniel Pfeffer StřídaliRadek Baláž, Jan Kasan, Matěj Pastrňák

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Vary ukázaly, že jsou dominantní na servisu a i díky tomu vyhrály zápas zaslouženě 3:0."

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): "Štve mě nekolektivní pojetí hry a to, jak hra vypadá jako celek, než samotná prohra. Zlepšení projevu je něco, co musíme zlepšit do dalších důležitých zápasů.”

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): "Před dnešním zápasem jsme si řekli, že chceme hodně tlačit do servisu. Jak na skákaným, tak hlavně i na plachtěným, protože když Ústí pustíme do hry, tak se proti nim hraje špatně. To se nám povedlo, zejména v prvním setu extrémně. Ve druhém taky a i ve třetím. Pak tam samozřejmě byly pasáže, kdy jsme povolili a Ústí se toho chytlo, ale díky nahraným bodům jsme vždy sety dokázali dotáhnout do vítězného konce."

Liam Sketcher (trenér VK ČEZ Karlovarsko): "Dobrý výkon, zejména po čtvrtečním cestování. Gratuluji svým chlapcům k výkonu."

Popis utkání:

Začátek prvního setu se ještě dalo mluvit o vyrovnanějším průběhu, ve zbytku nikoliv. Na hřiště se tak ve žlutomodrých barvách dostávají Tomáš Hendrich a mladičký Maty Volf. Na druhé straně jsou k vidění Jan Kasan a Radek Baláž, kteří mají také za domácí SKV něco odehráno. Karlovarsko má celý set pod kotrolou a vyhrává ho pohodlně 25:13. Půjdeme dnes za hodinu domů?

Začátek druhého setu je podstatně vyrovnanější, domácí dokonce vedou. Hosté z Karlových Varů ale vývoj setu otáčejí a do koncovky jdou se slibným náskokem. V samotném závěru ale favorité polevují a domácí SKV naznačuje, že by ještě rádo něco provedlo s průběhem celého utkání. A co si budeme, 23:25 nevypadá tak špatně, jako rychta z prvního setu. Čeká nás set poslední?

Když začátek setu prohráváte 1:10, tak nečekáte zázraky. Hosté se sice na chvilku nechají uspat, ale do koncovky míří s luxusním náskokem. Karlovarsko nakonec vítězí 25:20 a celkově 3:0 na sety.