Dukla nepukla

26. 1. 2024 (zdroj: text: CVF / Zdeněk Šolc, foto: CVF / Adriana Micáková)

Proti Liberci jsme překvapit nedokázali

VK DUKLA LIBEREC - SKV ÚSTÍ NAD LABEM

Dnešní utkání by pro Duklu mělo být formalitou za tři body, ale raději nebudeme předbíhat. Ústí posílilo o Tomáše Hýského z Kladna, který do roku 2014 oblékal dres Dukly a je stále výborným smečařem. Hosté jsou na poslední příčce tabulky, ale před týdnem si doma vyšlápli na úřadující mistry ČR Lvi Praha a byli velmi blízko vítězství za tři body, bohužel nakonec podlehli 3:2. Dukla své příznivce zklamala vypadnutím z Chance Českého poháru ve čtvrtfinále na Odolce a i z posledního utkání odešla poražena. V Praze i přes výborný výkon nezískala ani bod a určitě si dnes chtěla vše vynahradit. Ústí začalo odvážně, ale od druhé poloviny setu jasně dominovala Dukla na podání a obraně na síti. V druhém setu Ústí vedlo o tři body, ale druhá polovina setu opět patřila Dukle, která s přehledem sadu získala. Ve třetím setu Dukla dominovala od začátku na bloku a na podání a výsledkem byla hladká výhra 3:0 na sety.

VK Dukla Liberec - SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

Rozhodčí: Emil Velinov, Roman Marschner, lajnoví rozhodčí Petr Louka, Irena Beerová, delegát Antonín Pejpal

Počet diváků: 287

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Lukas Demar, Lukáš Trojanowicz, Pāvels Jemeļjanovs, Radek Suda, Daniel David Urueña Yufra, Šimon Bryknar, libera Silver Maar, Jan Pavlíček. Střídal: Lubomír Staněk

Hosté: Ivan Pliasetskyi, Tomáš Hýský, Ronald David Martinez Benitez, Ivo Hulpach, Matouš Lank, Navreet Suhan, libera Jiří Kořínek, Radek Martinák. Střídali: Martin Fišer, Tomáš Kopecký, Tomáš Hendrich

Ohlasy po utkání:

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): "Myslím si, že s posledním mančaftem to dnes mělo hladký průběh, tak jak jsme si to představovali, a tak jak jsme se o tom bavili před zápasem. Pro nás důležité tři body."

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): "Ústí dnes hrálo velice dobře. Oni na začátku prvního a druhého setu hráli velice dobře a bojovně a člověk by si řekl, jak je možné, že jsou poslední. Mají tam výborné hráče. Když jsme se začali blížit k prostředku setu, tak tam byla vidět ta kvalita. Oni pomalu odpadli. Myslím si, že to nebylo fyzicky, ale spíš psychicky. Ve třetím setu už jsme dominovali. Jsem rád, že jsme měli dobrý herní projev a hroznou chuť po vítězství. Jediné, co bychom mohli zlepšit, je servis. Šestnáct zkažených servisů je prostě moc, ale naopak jsme to dnes dobře odztrátovali a odpřihrávali."

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Liberec mnohem lépe podával, my jsme hrozní alibisti na příjmu podání. Začínám mít toho plné zuby, odskakujeme od balónu, místo toho, abychom do něho šli. Máme tam asi dvacetkrát overpass za zápas, několik es, je to prostě příšerné. Je to jenom v hlavách. Liberec si totálně zasloužil ty tři body."

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): "Na jednu stranu je samozřejmě Liberec kvalitní tým, ale pro obranu Liberce my jsme dnes špatně hráli obětavě v poli. Možná disciplínou, ale je to obětavosti v poli. Nevydrželi jsme nápor servisu, ale ukázali jsme, že po těch vysokých balónech jsme schopni útočit. Nejsme ale připraveni si to zpracovat a dobře nahrát. K naší smůle jsme nevydrželi déle ustát tlak Dukly. Liberec byl dnes dobře hrajícím družstvem."

Popis utkání:

V úvodu utkání se nádherným blokem (Daniel David Urueña Yufra) domácí volejbalisté dostávají za stavu 5:3 do dvoubodového vedení. Matouš Lank je proti vedení Dukly a esem srovnává na 6:6. Další bodový blok, nyní na straně Ústí (Navreet Singh Suhan) posílá hosty do nepatrného vedení (6:7). Až po velmi nečistém odbití vrchem (Ivan Pliasetskyi) se Dukla vrací do vedení 9:8. Radek Suda blokem zastavuje power ulívku a domácí již vedou o dva míče (11:9). Ale i na druhé straně hlavní rozhodčí Emil Velinov správně odpískal nečisté odbití a máme vyrovnáno (12:12). Dukla se rychle vrací do vedení po smeči Ústí o pásku do autu a nekompromisní tvrdé smeči středem Dukly (15:12 - smeč Daniel David Urueña Yufra, time hosté). Po odpočinku tvrdé podání Radka Sudy hosté odvrací až na strop liberecké sportovní haly a náskok Dukly narůstá (16:12). Nepřesný příjem podání trestá chytrou zalívkou Radek Suda a s Ústím to již vypadá velmi špatně (20:15). Konec setu patří podání Lukáše Trojanowicze, při kterém se Dukla rychle dostala k setbolu (24:16 - eso a blok Daniel David Urueña Yufra). Dva setboly Ústí odvrací a až z velké nouzové nahrávky odvážně Radek Suda vytlouká vysoký trojblok Ústí a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety.

Do druhé sady vletělo Ústí velmi dobře. Při podání Martina Fišera získává tříbodové vedení (1:4 - blok Ronald Martinez). Po smeči Dukly do autu žádá domácí trenér Martin Demar první oddechový čas (2:7). Po time se na útoku ze zadní zóny prosazuje Pāvels Jemeļjanovs a Dukla začíná náskok hostí snižovat (4:7). Další snížení si připisuje Lukáš Trojanowicz blokem (6:8). Na jediný bod se Dukla přibližuje po přímém bodu z podání (10:11 - eso Lukáš Trojanowicz, time Ústí). Po odpočinku hosté stále zápasí s příjmem plachtivého podání a Dukla je po bloku ve vedení (12:11 - bok Daniel David Urueña Yufra). Šimon Bryknar, domácí nahrávač, si také zaútočil a hosté byli v poli bezradní (15:13). Lukas Demar vytlouká blok Ústí a v další rozehře útok hostí končí pouze v síti, a navíc byl ještě přešlap třímetrové lajny. Dukla vede 19:15 a hosté žádají oddechový čas. Dukla hraje naprosto bez chyb a na útoku se ji daří, zejména z pipe je nechytatelná (Radek Suda). První setbol druhé sady si připisuje Pāvels Jemeļjanovs, který nechytatelně útočí do hráče Ústí, od kterého míč končí daleko mimo dosah spoluhráčů (24:19). Zkažené podání oddaluje konec setu, ale potom jsou hosté při bloku v síti a domácí již vedou 2:0 na sety.

Po vyrovnaném začátku třetího dějství se blokem prosazuje Daniel David Urueña Yufra, vzápětí hosté smečují do autu a Dukla se ujímá vedení 8:5. A když si Radek Suda připisuje druhý přímý bod do statistiky, hosté žádají time (10:6). Po time tu máme Radkovo třetí eso v utkání (11:6). Nyní na podání exceluje Daniel David Urueña Yufra a náskok Dukly narůstá (14:7 - eso a přešlap hosté). Přehlídka přímých bodů z podání nám pokračuje, nyní se svojí plachtou prezentuje Lukáš Trojanowicz (18:10, 4x eso v utkání). Hosté se zřejmě s osudem dnešního utkání smířili, a tak tu máme první mečbol již za stavu 24:15, po zkaženém podání Ústí. Devátým esem Dukla končí dnešní utkání (eso Lukas Demar) bez ztráty setu 3:0.