Bodujeme v Brně!

4. 2. 2024 (zdroj: text: CVF / Richard Bednář, foto: CVF / Matouš Müller)

Neskutečný obrat v Brně! Osm matchballů nestačilo Brnu k vítězství.

VOLEJBAL BRNO - SKV ÚSTÍ NAD LABEM

K zápasu 21. kola ČEZ volejbalové extraligy mužů nastoupil domácí Volejbal Brno proti hráčům z Ústí nad Labem. Jelikož se jednalo o střet osmého s třináctým ve velmi vyrovnané české extralize, diváci mohli očekávat potencionálně dost vyrovnané utkání.

Volejbal Brno - SKV Ústí nad Labem 2:3 (25:22, 27:25, 25:21, 27:29, 12:15)

Rozhodčí: Kavala T., Rychlík D.

Počet diváků: 249

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Bukáček, Dixon, libero Waclaw. Střídali: Kop, Vítámvás, Marocchi

Hosté: Pliasetskyi, Fišer, Martinez, Hulpach, Hýský, Suhan, libero Kořínek. Střídali: Kopecký, M. Lank

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): "Tak dneska to beru jednoznačně na sebe, prohrál jsem dva body Brnu. Co na to říct, nesložit tady na mečbol balon přes, tak to je velká chyba a jde to za mnou. Zas jsme si prohráli dvě, respektive tři koncovky. Dneska to za mě mělo být 3:0, 3:1. A místo toho odcházíme s bodem."

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): "Čekal jsem, že kluky pochválím, protože z naší strany to chvílemi vypadalo jako docela dobrý sport, ale bohužel dvě koncovky jsme si nedohráli. Mělo to být za tři body pro nás, ale darovali jsme dva body Ústí a mrzí mě to za kluky, protože myslím, že se s tím dneska rvali. Bohužel nám tam chyběla nějaká střídání, která jsme nemohli udělat, protože máme dlouhodobě nemocné nějaké hráče."

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Z prohraného zápasu najednou dva body, jsme překvapení. Brno nám to prostě darovalo a jsme za to moc rádi. Nepřestali jsme bojovat a takhle by měl vypadat každý zápas."

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): "Nakonec hodnotím výborně, za minutu dvanáct jsme dobře zareagovali na dobře hrající Brno, které to dneska mělo rozehrané za tři body. V jisté momenty nám Brno pomohlo, štěstí bylo taky na naší straně. Ukázali jsme charakter, který si myslím, že máme od začátku sezony."

Popis utkání:

Velmi vyrovnaný vstup do utkání z obou stran a po deseti odehraných balonech je stav 5:5. Avšak po chybách hostů se domácí volejbalisté dostávají do vedení 13:10 a trenér Ústí je nucen si vzít první time - out zápasu. Dobrý servis hostujícího univerzála Hulpacha ale na domácí platí a stav je opět vyrovnaný 14:14 a přichází první oddechový čas domácích. Set je vyrovnán i nadále, ale Brno je nakonec schopno přetáhnout set na svou stranu a vyhrává ho 25:22.

Druhý set začal podobně vyrovnaně jako ten první, 5:5. Domácí se ale zvedli a za vedení 8:5 odcházejí na první time - out hostů. Ani poté se ale Ústí nedaří brněnský náskok stáhnout a prohrává o pět bodů, 16:11. Po řadě chyb Brna je za stavu 16:14 nucen trenér Marek sáhnout po prvním time - outu druhého setu. Za stavu 20:20 po třech bodech hostů týmy opět odchází na lavičku k oddechovému času. Po velmi vyrovnané koncovce si set odnáší hráči Ústí 25:27.

Do třetího setu vstoupil velmi dobře brněnský celek a trenér hostů si za stavu 8:2 bere první time - out. Domácí nepolevují a za stavu 13:6 vybírá ústecká lavička svůj druhý oddechový čas. Brněnští volejbalisté ale začínají dělat chyby a jejich náskok je stažen na rozdíl jednoho bodu, 14:13. Nadále byl set velmi vyrovnaný, ale domácí volejbalisté si ho už nenechali utéct a vyhrávají 25:21.

Čtvrtý set začal opět vyrovnaně, ale po chybách na útoku hostů se Brno dostává do vedení 6:4 a Ústí reaguje oddechovým časem. To mu ale nepomáhá a po dvaceti odehraných balonech prohrává 12:8. Za vedení domácího týmu 18:13 si ústecký trenér vybírá svůj druhý time - out. Brno i přes velký náskok hraje velmi vyrovnanou koncovku, a i přes dva oddechové časy set nakonec končí vítězstvím hostujícího Ústí 27:29.

Pátý set opět začal velmi vyrovnaně a stav byl při výměně stran 8:7. Za stavu 11:12 si Brno vybírá druhý time. Brno na Ústí nestačí ani v pátém setu a prohrává 12:15.