Jihostroj potvrdil roli favorita

1. 3. 2024 (zdroj: text: , foto: Jana Zlámalová)

Proti jihočechům se dlouhodobě dvakrát nedaří

SKV ÚSTÍ NAD LABEM - VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Třízápasová bodová šňůra dávala domácímu Ústí nad Labem naději do závěru základní části extraligy. České Budějovice letos nemají úplně nejlepší sezonu, zejména na palubovkách soupeře, a toho chtěli Ústečtí využít k zisku dalších důležitých bodů do tabulky. Jihostroj však ukázal svou kvalitu a bodovat domácímu celku nedovolil.

SKV Ústí nad Labem - VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (22:25, 25:21, 20:25, 20:25)

Rozhodčí: René Činátl, Tomáš Buchar

Počet diváků: 276

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ivan Pliasteskyi, Martin Fišer, Navreet Singh Suhan, Ivo Hulpach, Tomáš Hýský, Ronald Martinez, libera Jiří Kořínek, Radek Martinák. Střídali: Matouš Lank, Tomáš Kopecký, Denis Hůlka, Marek Beer

Hosté: Oliver Sedláček, Eduardo Carísio, Ignacio Luengas, Aleksandar Okolić, Alejandro Gonzales, Kaloyan Balabanov, libero Michal Kovařík. Střídali: Stijn van Schie, Matěj Emmer, Josef Leština, Peter Ondrovič

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): "Co říct k zápasu. Budějovice hrály trpělivě na servisu a vyhrály zaslouženě. Kdybychom i my byly trpělivější, tak jsme možná ten bod uhráli. Budějovice ale ukázaly kvalitu a zaslouženě vyhrály 3:1."

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): "Co se týče hry, tak jsme byly vyrovnaným soupeřem. Samozřejmě, obrovský rozdíl byl dneska v servisu. Je tam vidět jak rozdíl v tabulce, tak v individuálních činnotech. Jinak já, byť to dneska byl pro nás celkem tragický den, tak proti týmu nemůžu říct nic, protože kluci bojovali, jak to jen šlo, abychom něco získali.”

Eduardo Carísio (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): "Těžký zápas proti Ústí. Domácí hrají dobře se silnými týmy a tak jsme museli být na pozoru. Důležité tři body a nyní se soustředím na poslední kolo."

Petr Kohout (asistent trenéra VK Jihostroj České Budějovice): "Důležitá výhra 3:1 po nás, která se nerodila lehce. Potřebovali jsme zabrat po druhém setu, zvládli jsme to na servisu a zápas jsme dotáhli do konce."

Popis utkání:

Hala na Klíši se příjemně zaplnila a s úderem šesté hodiny místní fanoušci SKV mohli sledovat první bod v zápase, který si připisuje nahrávač Ivan Pliasetskyi po úspěšném servisu. Je k vidění vyrovnaný volejbal. Do koncovky ale jdou v lepší pozici hosté z Budějovic a konec setu kontrolují.

Druhý set vypadá dost podobně. Do koncovky jde ale v lepší pozici domácí Ústí a nakonec srovnává stav utkání na 1:1. Otázkou je, zda se mu podaří udržet zlepšenou hru i v setu třetím.

Ne, do druhé třetiny setu již vstupuje Jihostroj v lepší formě. Domácí se snaží, ale na zlepšený výkon soupeře to nestačí. České Budějovice vedou 2:1 na sety.

Poslední set se nese v duchu toho předchozího. Již není o čem a sen domácích o bodech z tohoto zápasu se rozplývá.